Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Nepodvedl i vás?

Nejprve loupil, pak se ale ukázalo, že i podváděl. 

Celý příběh začal loupežným přepadením, ke kterému došlo v jednom z obchodů v ulici Na Florenci v Praze 1 dvacátého prosince loňského roku.

Tehdy přišel do liduprázdného obchodu neznámý muž, který si nejprve prohlížel nabízený sortiment. Ve chvíli, kdy si byl zcela jist, že je v obchodě pouze on a prodavačka, „zaútočil“. Od regálu se otočil na ženu za pultem a pravil „Dej mi peníze“, načež vyndal z kalhot svůj penis a dodal „mám u sebe nůž“. Zda sám lupič neunesl tíhu okamžiku a omylem sáhl do kalhot jinam, než chtěl, je otázkou.

Nicméně prodavačka byla touto situací natolik konsternována, že lupiči vydala z pokladny tisícikorunu, kterou muž popadl a z obchodu utekl neznámo kam.

Prošetřování této události si převzali do své kompetence kriminalisté 1. oddělení Prahy I. Těm se konkrétně sedmého ledna tohoto roku podařilo třiačtyřicetiletého muže vypátrat, zadržet a obvinit. A jelikož se u obviněného nejedná o první kolizi se zákonem, je stíhán vazebně.

Nicméně kriminalisté v rámci prošetřování přišli ještě na další „dovednost“ obviněného, kterou jsou podvody.

Detektivové z jedničky totiž zjistili, že třiačtyřicetiletý muž se vydává za zaměstnance renomovaného rádia, kdy pomocí propracované legendy mámí z náhodně vytipovaných obětí peníze.

Poškozeným konkrétně tvrdí, že rádio, ve kterém je zaměstnán, posílá každý den své promo auto do ulic metropole, pokaždé na jiné místo, a posluchačům vždy dají nějaký čas a indicie k tomu toto auto najít. A komu se to podaří, ten vyhraje hotovost v řádu desítek tisíc korun.

Jakmile si byl jist, že jím oslovená „kavka“ mu sedla na lep, svou legendu ještě rozvinul. Tvrdil totiž, že má k dispozici informace, kde který den bude promo auto stát a tudíž není problém ho vyhledat a výhru získat.

Tyto důvěrné informace byl samozřejmě ochoten poskytnout pouze za určitých podmínek. Jednak požadoval okamžitě na místě mírný poplateček takzvaně na ruku, a dále polovinu z vyhraných peněz. Díky tomu si z obchodů odnášel hotovost ve výši tisíce a více korun, to podle toho, jak moc byla jeho oběť v danou chvíli solventní.

Jelikož se popsaného jednání třiačtyřicetiletý muž nedopustil poprvé, v minulosti za něj byl již i odsouzen, domnívají se kriminalisté, že takto poškozených, podvedených, by mohlo být mnohem víc.

Proto nyní kriminalisté vyzývají každého, kdo se s tímto mužem potkal a byl jím stejným nebo podobným způsobem podveden, ať se jim přihlásí prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan 24. 1. 2019

Odkazy do noveho okna

1 zadržený muž 1

1 zadržený muž 1 

Detailní náhled

2 zadržený muž

2 zadržený muž 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem