Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Neoprávněně pobírala rodičovský příspěvek

HRADECKO - Podvedla úřad, hrozí jí až dvouleté vězení  

Hradečtí policisté minulý týden ve středu 17. října 2012 sdělili podezření ze spáchání přečinu podvodu pětadvacetileté ženě z Trutnovska. Od hradeckého úřadu práce totiž od prvního do jedenatřicátého května předloňského roku (2010) pobírala neoprávněně dávky státní sociální podpory, a to rodičovský příspěvek na dítě. Našemu státu v zastoupení úřadem práce svým jednáním způsobila škodu téměř osm tisíc korun. Hrozí jí až dvouleté vězení.

Žena totiž nesplnila oznamovací povinnost o skutečnostech, které rozhodují při výplatě sociálních dávek. Neoprávněně tak obdržela od úřadu práce příspěvek ve výši 7.600 korun.

Žádost o výplatu dávky státní sociální podpory si na hradeckém úřadu práce podala v říjnu 2008. Po schválení žádosti jí byl přídavek na dítě vyplácen. I když ji úřad poučil, že musí nahlásit do osmi dnů jakékoliv změny ve svém životě, které by na vyplácení dávky mohly mít vliv, neučinila tak. V každé žádosti o státní sociální podporu je přitom uvedeno, že žadatel má povinnost do osmi dnů nahlásit úřadu podstatné informace, které jsou rozhodující pro trvání nároku na dávku, její výši a výplatu. Žena totiž úřadu práce nenahlásila, že v květnu 2010 byla její dcera umístěna do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Žena prý nevěděla, že by měla tuto skutečnost nahlásit na úřad práce. Prý ji nikdo neupozornil, že by měla nějaký přeplatek. Údajně si již s úřadem sjednala dohodu o náhradě škody. Prý neměla v úmyslu úřad práce podvést. Nakonec slíbila, že se pokusí vzniklý přeplatek v rámci svých možností instituci uhradit.

Případ na policii oznámil hradecký úřad práce. Za přečin podvodu ženě podle zákona může hrozit až dvouletý trest odnětí svobody.

nprap. Anna Pešavová - 22. října 2012 (14:10)

 

 

vytisknout  e-mailem