Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Neobvykle rušný Silvestr

ZLÍNSKÝ KRAJ: Novoroční oslavy poznamenala tragická havárie. 

Linka 158 byla o silvestrovské noci permanentně v provozu. Policisté museli řešit desítky trestných činů, přestupků a dopravních nehod. Bohužel u jedné z nich zemřel mladý člověk.
Nehoda se stala krátce před půl třetí ráno na Nový rok. Dvaadvacetiletý řidič z Kroměříže jel v osobním voze Škoda Favorit mezi obcemi Střílky a Koryčany. Nezvládl zatáčku, vyjel z cesty a havaroval do zpevněného nájezdu na pole. Dobrovolní hasiči muže vystříhali z auta a snažili se mu dávat první pomoc, v čemž pokračovali i záchranáři, ale bohužel neúspěšně. Těžce zraněný muž zemřel.  
V pohotovosti byl také posttraumatický tým Policie ČR, který nabízí obětem trestných činů nebo pozůstalým po dopravních nehodách první psychologickou pomoc. Psycholožka z tohoto týmu jela oznámit tuto tragickou zprávu rodinným příslušníkům a poskytnout jim nezbytnou pomoc
Policisté vyšetřují i další nehodu, která se stala poblíž Koryčan. Tam se našel sražený pětatřicetiletý cyklista, který upadal do bezvědomí. Záchranáři ho odvezli do nemocnice. Na místě bylo i jeho zdeformované kolo. Podle prvotního vyšetřování to vypadá, jakoby cyklistu někdo srazil a z místa nehody odjel.
Nejčastějším problémem silvestrovských oslav byly přestupky proti občanskému soužití a mnoho případů fyzického napadání. Některé z těchto incidentů budou policisté vyšetřovat v průběhu následujících dnů a je možné, že je z přestupků překvalifikují na trestné činy.
Stíhání se rozhodně nevyhne osmadvacetiletý muž z Luhačovic, který udeřil dva naše policisty. Procházel polonahý po Antonínově ulici a naprosto bezdůvodně a nečekaně zaútočil na hlídku pohotovostního a eskortního oddělení. Policisty bil a jednoho shodil na zem. Muž skončil v cele. Nadýchal necelé dvě promile alkoholu a bude se zpovídat z napadení úřední osoby, za což obecně hrozí až šestileté vězení.
Kriminalisté vyšetřují trestný čin loupežné přepadení, ke kterému došlo v noci v jednom vsetínském hotelu. Pachatel se zbraní v ruce ohrožoval recepční a vymámil na ní finanční hotovost. Teď mu hrozí až deset let vězení.
Operační důstojníci hodnotí letošního Silvestra jako mimořádně náročného. Hlídky po celém kraji byly posíleny, například ve Zlíně sloužilo dvakrát více policistů než obvykle. Toto nasazení se rozhodně vyplatilo.

 

1. ledna 2010, mjr. Ing. Jana Bartíková

vytisknout  e-mailem