Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Nenechaví výletníci

VSETÍNSKO: Ve čtvrtek 29. prosince před tři čtvrtě na dvě odpoledne přiběhla na policii v Karolince prodavačka z nedalekého obchodu.  

Přišla nahlásit krádež několika triček a kalhot z obchodu, kde prodává. Všimla si dvojice neznámých mužů, kteří si po prohlídce zboží, několik kusů odnesli bez placení. Vyběhla za nimi, ale tito už nastupovali do auta a odjížděli pryč. Nelenila a ihned, i když v nazouvácích, šla na policii a věc nahlásila. Policistům podala důležité informace jak o vozidle, tak o podivných nakupujících.
Karolinští policisté začali ihned prohledávat svůj obvod a požádali o spolupráci i své kolegy z Horní Bečvy. Spolupráce přinesla ovoce a právě hlídka z Horní Bečvy vozidlo zastavila na cestě ze Soláně. Osádku tvořili tři muži, kdy dva z nich odpovídali popisu prodavačky a i zboží bylo ve vozidle. Začalo vyšetřování.
V něm vyšlo najevo, že dva muži z Havířova ve věku dvacet jedna a třicet šest let a jeden jednadvacetiletý muž z Bohumína se domluvili na společném výletě na Vsetínsko. Zde navštívili postupně na trase Vsetín – Karolinka několik obchodů, kde zcizovali různé druhy zboží. Šlo o oblečení, domácí potřeby, drogerii a potraviny. Ve Vsetíně a okolí takto navštívili čtyři prodejny. Dále bylo zjištěno, že již cestou zastavili i na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku. Celkem na svých návštěvách odcizili zboží za více jak šest tisíc korun.
V pátek večer byli muži obviněni ze spáchání trestného činu krádeže, kdy jim u soudu hrozí až tříletý trest vězení.

 

2. ledna 2012, nprap. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem