Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Nenechávejte zavazadla na sedadlech, nechcete-li o ně přijít

ZLÍNSKO: Auto opravdu není trezor.  

V posledních dnech policisté na Zlínsku zaznamenali několik případů vloupání do motorových vozidel.
V pondělí odpoledne rozbil neznámý pachatel okno u zadních dveří automobilu zaparkovaného na ulici Smetanova ve Valašských Kloboukách. Ze zadního sedadla pak ukradl tašku, ve které měla její majitelka kromě několikasetkorunové hotovosti také platební kartu a veškeré osobní doklady. Celková škoda přesahuje čtyři tisíce korun.
O den později, tentokrát ráno, se podobná krádež stala také ve Zlíně. Okolo osmé hodiny rozbil pachatel sklo u předních dveří vozidla odstaveného na ulici Kvítková. Ze sedadla si následně vzal příruční tašku. Nebyly v ní sice peníze, jak zřejmě zloděj předpokládal, ale i tak způsobil škodu přesahující deset tisíc korun. Kromě všech osobních dokladů a platebních karet přišel majitel i o navigaci a doklady od několika vozidel.
Ve stejný den odpoledne se ve Zlíně – Malenovicích neznámý pachatel po vypáčení zámku předních dveří dostal do osobního automobilu, z jehož zadního sedadla si odnesl dva notebooky v celkové hodnotě přesahující dvacet tisíc korun.
Ve všech těchto případech je velmi pravděpodobné, že si zloději vybrali právě ty vozidla, na jejíchž sedadlech skrze okno viděli tašku či počítače. Opětovně tudíž na všechny apelujeme, aby si tyto cenné věci v autech nenechávali.

 

16. října 2013, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem