Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nenapravitelný recidivista opět zadržen krátce po činu

BEROUNSKO – Vnikl do domu za přítomnosti majitelů. 

Dne 21. července 2015 krátce po šesté hodině ranní vnikl neznámý pachatel do neuzamčeného domu v Berouně, jehož majitelé se nacházeli uvnitř. Žena si po chvilce všimla podezřelých zvuků a prošla celý dům. Na svém pozemku zaznamenala pohyb muže, který z místa odcházel. Poté co zkontrolovala vnitřní prostory domu, zjistila, že z jednoho pokoje zmizela šperkovnice s obsahem klenotů.
Poškozená volala tísňovou linku 158 a operačnímu důstojníkovi sdělila veškeré podrobnosti i s popisem neznámého muže. Hlídka městských strážníků zaznamenala jeho pohyb nedaleko domu, ve kterém kradl. Při následné kontrole u něj byla nalezena odcizená šperkovnice i s obsahem. Pachatel byl na místě zadržen a předán kolegům z Obvodního oddělení Beroun.
Pro ty byl zadržený muž již velice známou osobou. V minulosti jsme o jeho jednání vydávali tiskovou zprávu dne 5. května 2015:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Pouhých několik hodin se zloděj radoval z krádeže vozidla
 
BEROUNSKO – Díky vzájemné spolupráci policistů bylo vozidlo i s pachatelem vypátráno. 
 
Berounským policistům se díky vzájemné spolupráci s pražskými kolegy podařilo vypátrat odcizené vozidlo i s pachatelem. Ten využil nepozornosti majitele vozidla tovární značky Fiat Panda, které měl zaparkované pod přístřeškem ve městě Beroun. Ve svém automobilu navíc zapomněl klíčky v zapalování, neboť vykládal a odnášel nakoupené zboží do svého domu. Tohoto okamžiku zneužil neznámý pachatel, který vozidlo odcizil a z místa odjel.
 
Poškozený ihned zalarmoval policisty, kteří okamžitě zahájili pátrání. Díky akceschopnosti operačního důstojníka bylo kradené vozidlo během několika minut vyhlášeno v systému odcizených vozidel. Zároveň o této skutečnosti vyrozuměl další policejní složky a díky vzájemné spolupráci se pražským kolegům z Pohotovostní motorizované jednotky podařilo pachatele i s odcizeným vozidlem vypátrat na území hlavního města Prahy.
 
Zajištěné vozidlo bylo po provedení nezbytných úkonů vráceno zpět majiteli. Zadržený 41letý muž byl předán berounským kriminalistům. Ti mu následně sdělili podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta nebo zákaz činnosti. V současné době je stíhán na svobodě.
 
Již v minulosti se tento muž na našem okrese dopouštěl protiprávního jednání převážně majetkového charakteru. V sousedním Německu si odpykával trest odnětí svobody rovněž za majetkovou trestnou činnost. Týden po propuštění z tamního vězení se dopustil výše uvedeného jednání na našem území.
 
Policisté varují majitele vozidel, aby při odchodu, byť na krátkou dobu, vždy zkontrolovali řádné uzamčení svých automobilů a nedávali tak zbytečně zlodějům šanci. Zároveň by neměli ve svých vozidlech ponechávat viditelně umístěné žádné věci.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
 
Kriminalisté sdělili 41letému muži obvinění z trestného činu krádež, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu v jeho případě hrozí až tříletý trest odnětí svobody.
 
V průběhu vyšetřování celého případu se kriminalistům podařilo zjistit, že ve stejný den vnikl tento pachatel do dalších dvou rodinných domů. Z jednoho se mu nepodařilo nic odcizit a z druhého ukradl finanční hotovost a osobní doklady. Ve všech třech případech byly domy odemčeny a pachatel využil této příležitosti vniknout dovnitř.
Muž se obdobného jednání dopustil také na území Prahy západ, konkrétně v obci Říčany, kdy v květnu letošního roku vnikl do domu, ze kterého odcizil osobní věci, platební karty a finanční hotovost.
 
 
V trestním rejstříku má tento recidivista již 26 záznamů, převážně majetkového charakteru. V současné době je stíhán vazebně.
 
Policisté upozorňují všechny majitele domů, aby byli obezřetní a v době spánku a odpočinku vždy uzamykali svá obydlí. Také v době, kdy se pohybují na svých pozemcích, by měli mít na zřeteli, aby do jejich domu nevnikl neznámý pachatel např. odemčenými vchodovými dveřmi nebo oknem. Jsou známy i případy, kdy neznámý pachatel vnikl do odemčeného domu za přítomnosti majitelů, kteří si jeho jednání nevšimli, odcizil klíče od domu nebo automobilu a poté vyčkal na okamžik, kdy majitelé opustili dům, do kterého bez překonání překážek za použití odcizených klíčů vnikl a dům vykradl nebo odcizil vozidlo z jejich pozemku.
 
 
nprap. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí
P ČR Beroun
23. července 2015

vytisknout  e-mailem