Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Neměl čím topit, pokácel obecní strom

ZLÍNSKO: Netušil, co způsobí. 

Neobvyklým případem se od včerejška zabývají policisté z Luhačovic. Třiačtyřicetiletý muž pokácel v obci poblíž Luhačovic obecní strom, který svým pádem přetrhl dráty elektrického vedení a zůstal ležet na silnici. Muž způsobil škodu nejen obci, ale také dodavateli elektrické energie a domácnostem. Za krádež a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Muž není v krádežích žádný nováček. Do současné doby byl soudně trestaný už čtrnáctkrát, v různých věznicích strávil více než šestnáct let svého života, z posledního výkonu trestu se vrátil na konci roku 2017.

Nastěhoval se do rodinného domu v obci u Luhačovic. V domě topil dřevem a vzhledem k současné venkovní teplotě měl strach, že mu zásoby paliva nevydrží do konce zimy. Proto se rozhodl dřevo si opatřit. Nenapadlo ho nic jednoduššího, než pokácet strom naproti domu, v němž bydlel. Za tímto účelem si den předem koupil motorovou pilu. Strom ale po pokácení spadl jiným směrem, než předpokládal. Nejen, že přetrhl dráty elektrického vedení, ale zůstal ležet přes celou vozovku, kde bránil průjezdu vozidel. Muž proto rychle strom ležící na silnici pořezal, aby mohla projíždět auta. Přetržením drátů elektrického vedení došlo k přerušení dodávky elektrické energie nejméně dvaceti domácnostem. Škoda způsobená dodavateli elektrické energie činí předběžně dvacet tisíc korun. Škoda způsobená obci prozatím nebyla vyčíslena.

Policisté, které přivolali obyvatelé obce, jimž jednání muže neuniklo, našli recidivistu v domě. Ke svému nekalému jednání se přiznal. Motorovou pilu policisté zajistili pro trestní řízení.

10. ledna 2019, por. Bc. Monika Kozumplíková

Odkazy do noveho okna

Pokácený strom

Pokácený strom 

Detailní náhled

Dráty el. vedení

Dráty el. vedení 

Detailní náhled

Motorová pila

Motorová pila 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem