Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Nelegální migrace v ČR za období 44. týdne (28.října – 3. listopadu 2013)

Policisté cizinecké policie řešili v týdnu od 28. října do 3.listopadu 2013 celkem 83 případů nelegální migrace. Jednalo se především o cizince, kteří se na našem území zdržovali po uplynutí doby platnosti pobytového oprávnění.  

1) Mezinárodní letiště
 
     Na mezinárodním letišti Václava Havla v Praze policisté cizinecké policie zjistili 17 nelegálně pobývajících cizinců, kteří nevycestovali v době stanovené schengenským vízem z území ČR.
 
     Jednalo se o státní příslušníky Vietnamu (5 os.), dále Indie (2 os.), Ruské Federace (2 os.), Kazachstánu (1 os.), Kuvajtu (1 os.), Nigérie (1 os.), Nového Zélandu (1 os.), Súdánu (1 os.), Turecka (1 os.), Sýrie (1 os.) a Uzbekistánu (1. os.).
     Na mezinárodním letišti v Brně - Tuřanech předložil státní příslušník Sýrie ke kontrole cestovní doklad Sýrie a identifikační kartu Maďarska. ID karta byla kompletním padělkem. Cizinec požádal o udělení mezinárodní ochrany.
 
     Na základě Dublinské úmluvy bylo uskutečněno převzetí 2 osob mongolské státní příslušnosti ze Švédského království.
 
2) Nelegální pobyt zjištěný na teritoriu krajských ředitelství policie
           
     Ve 44. týdnu 2013 bylo zjištěno 66 cizinců, kteří se na území České republiky nacházeli v nelegálním postavení. Více než polovina těchto cizinců byla zjištěna v Praze. Z celkového počtu nelegálně pobývajících cizinců byli početně nejvíce zastoupeni státní příslušníci Ukrajiny (21 os.), dále Kuvajtu (7 os.) a Vietnam (7 os.).
 
     Nejčastěji jsou zjišťováni cizinci, kteří se zdržují na území našeho státu bez jakéhokoli povolení k pobytu (25 os.) a to  nejčastěji ukrajinští státní příslušníci. 24 cizinců nevycestovalo ve lhůtě stanovené vydaným správním nebo soudním vyhoštěním, nejvíce státní příslušníci Ukrajiny, Slovenské republiky a Vietnamu. 17 cizinců překročilo dobu platnosti povoleného pobytu, nejčastěji státní příslušníci Kuvajtu, kteří pobývali v lázeňských zařízeních Ústeckého kraje, a dále státní příslušníci Ukrajiny. Cizinců, kteří pobývali na našem území, přestože byli zařazeni do evidence nežádoucích osob bylo zjištěno 24 (nejvíce Ukrajina, Vietnam, Slovenská republika a Bulharsko).
 
Padělané nebo pozměněné doklady
 
     V plzeňském kraji předložil státní příslušník Vietnamu při podání žádosti o trvalý pobyt na území ČR padělaný doklad o vykonání zkoušky z českého jazyka. Z cizincem bylo zahájeno správní řízení ve věci správního vyhoštění.
 
     Další případ padělaných dokladů byl zjistili policisté oddělení cizinecké policie v Praze. Cizinec se prokázal padělanými řidičským a občanským průkazem Rumunska. S cizincem bylo zahájeno správní řízení ve věci správního vyhoštění a bylo vydáno rozhodnutí o správním vyhoštění.

vytisknout  e-mailem