Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Nelegální migrace v ČR za období 24. týdne 2014 (od 9. do 15. června 2014)

V týdnu od 9. do 15. června 2014 bylo zjištěno 74 případů nelegální migrace. Převážná většina cizinců se zdržovala na našem území po uplynutí doby platnosti pobytového oprávnění.  

1) Mezinárodní letiště
 
     Na mezinárodním letišti Václava Havla v Praze policisté cizinecké policie zjistili ve sledovaném období 3 nelegálně pobývající cizince, kteří v době stanovené schengenským vízem nevycestovali z území ČR. Jednalo se o 2 státní příslušníky Jordánska a občana  Spojených států amerických.
.
     Vstup byl na mezinárodním letišti v Praze odepřen 5 cizincům. Jednalo se o 3 občany Ázerbájdžánu , 1 občana Chile a 1 občana Ruské federace.
 
     Do Přijímacího střediska Zastávka u Brna se nedostavil žádný cizinec s žádostí o mezinárodní ochranu.
              
2) Nelegální pobyt zjištěný v teritoriu krajských ředitelství policie
           
     Ve 24. týdnu 2014 bylo zjištěno 67 cizinců, kteří se na území ČR nacházeli v nelegálním postavení. Nejpočetněji byli zastoupeni státní příslušníci Ukrajiny (18 os.), Libye (10 os.), Vietnamu (6 os.), Ruské federace ( 4 os.), Číny (3 os.) a Saudské Arábie (3 os.). Z celkového počtu bylo 26 případů zjištěno při kontrolách v hlavním městě Praze.
 
     Nejvyšší byl počet cizinců, 27 osob, kteří se zdržovali na našem území bez jakéhokoli povolení k pobytu. Nejčastěji se jednalo o občany Ukrajiny, Libye,Vietnamu, Číny a Filipín.
 
     Dobu platnosti povoleného pobytu v České republice překročilo 26 osob. Nejvíce státní příslušníci Libye, Ruské federace, Saudské Arábie, Ukrajiny a Kuvajtu. 
 
      Cizinců, kteří se zdržovali na našem území, přestože jim bylo již jednou vydáno rozhodnutí o správním nebo soudním vyhoštění bylo zjištěno 14. Tyto osoby neuposlechly příkazu k vycestování z našeho území nebo vycestovaly a opětovně vstoupily na území ČR. Nejčastěji se jednalo o státní příslušníky Ukrajiny, Slovenska a Vietnamu.    
    
      14 cizinců pobývalo v České republice, přestože byli zařazeni do Evidence nežádoucích osob. Nejvíce byli zastoupeni občané Ukrajiny, Vietnamu, Slovenska, a dále z Německa, Makedonie a Nigérie.
 
    
Padělané nebo pozměněné doklady
     
     V Olomouckém kraji předložil policejní hlídce občan Indie padělanou ID kartu Rumunska.
 
     Také při kontrole v Praze zjistila policejní hlídka, že rumunská ID karta, kterou se prokázal občan Moldavska, je padělkem.
 
     V Jihomoravském kraji se občan Srbska prokazoval padělanými doklady Bulharska - občanským a řidičským průkazem. Cizinec byl obvodním soudem ve Znojmě odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody.     
.
 
kpt. Mgr. Jindřiška Kaminská

vytisknout  e-mailem