Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Nelegální migrace v ČR za období 14. týdne 2014 (od 31. března do 6. dubna 2014)

V týdnu od 31. března do 6. dubna 2014 bylo zjištěno 94 případů nelegální migrace. Většina cizinců se zdržovala na našem území po uplynutí doby platnosti pobytového oprávnění.  

1) Mezinárodní letiště
 
     Na mezinárodním letišti Václava Havla v Praze policisté cizinecké policie zjistili 10 nelegálně pobývajících cizinců, kteří v době stanovené schengenským vízem nevycestovali z území ČR. Jednalo se o státní příslušníky Ruské federace (7 os.), Bangladéše (1 os.), Kazachstánu (1 os.) a Libye (1 os.).
.
     V uvedeném týdnu byl na mezinárodním Letišti Václava Havla v Praze odepřen vstup 2 cizincům. Státní příslušník Ghany nesplňoval podmínky pro pobyt v ČR a druhý cizinec, státní příslušník USA, který přicestoval z Londýna, se prokázal cestovním pasem platným do 2.5.2014.
 
     Na mezinárodním letišti v Pardubicích byl vydán výjezdní příkaz ruské občance, která překročila dobu povoleného pobytu na našem území.
 
     V Přijímacím středisku Zastávka u Brna požádalo 13 cizinců o mezinárodní ochranu. 2 státní příslušníci Kuby, žena státní příslušnosti Zimbabwe se dostavila s dcerou, která se narodila na území ČR, dále 6 státních příslušníků Ukrajiny, občan Sýrie, Pákistánu a Íránu.  
 
              
2) Nelegální pobyt zjištěný na teritoriu krajských ředitelství policie
           
     Ve 14. týdnu 2014 bylo zjištěno 69 cizinců nelegálně pobývajících na území České republiky. Polovinu případů zjistili při kontrolách policisté v Praze. Z celkového počtu zjištěných cizinců se nejčastěji jednalo o státní příslušníky Ukrajiny (19 os.), Vietnamu (7 os.), Libye (6 os.), Ruské federace (5 os.), Sýrie (5 os.) a Tunisu (4 os.).
 
     34 cizinců se zdržovalo na našem území bez jakéhokoli povolení k pobytu. Nečastěji  občané Ukrajiny.
 
     Ve 26 případech se cizinci zdržovali v ČR po uplynutí doby povoleného pobytu. Nejčastěji občané Libye a Ukrajiny.    
    
     Cizinců, kteří pobývali na našem území po vydaném rozhodnutí o správním nebo soudním vyhoštění, bylo zjištěno 9, a to nejvíce státní příslušníci Slovenska.    
    
     9 cizinců pobývalo na našem území, přestože byli zařazeni do Evidence nežádoucích osob. Nejčastěji se jednalo o občany Slovenska, Ukrajiny, Vietnamu, Litvy a Turecka.
 
Padělané nebo pozměněné doklady
     
     V Praze se cizinec prokázal padělanou rumunskou identifikační kartou. Ve skutečnosti se jednalo o státního příslušníka.
 
     V mezinárodním vlaku z Rakouska přes Českou republiku do Polska, byl kontrolován cizí státní příslušník, který se prokázal cestovním pasem Bulharska. Při podrobné kontrole dokladu byly nalezeny známky pozměnění a cizinec byl občanem Turecka. Na základě Readmisní dohody byl předán zpět do Rakouska.
 
Trestné činy
 
     V Karlovarském kraji byly zahájeny úkony trestního řízení v případu „Napomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky“, kterého se měla v roce 2009 dopustit česká občanka tím, že účelově uzavřela sňatek s občanem Nigérie za účelem získání svého majetkového prospěchu a pro muže získání povolení k pobytu v ČR v postavení rodinného příslušníka občana EU.

vytisknout  e-mailem