Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Některým řidičům slovo “zákaz“ nic neříká

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Nesměli řídit, přesto usedli za volant.  

Během uplynulého týdne zastavili naši policisté několik řidičů, kterým slovo “zákaz“ vůbec nic neříká. Čtyři hříšníci měli dokonce vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel. Přesto brázdili silnice, jako by se nic nestalo. Třiačtyřicetiletému řidiči Toyoty, kterého policisté zastavili v pátek 16. října v Uherském Brodě, bylo v ten samý den sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dle zákona mu nyní hrozí až dvouleté vězení.

V sobotu se stala v Bojkovicích dopravní nehoda, kterou způsobil devatenáctiletý řidič Peugeotu. Nejen vlivem rychlosti, ale také vlivem vypitého alkoholu nepřizpůsobil rychlost a vyjel mimo silnici, kde narazil do zaparkované Octavie. Nárazem byla Octavie odhozena na sloup veřejného osvětlení, který se vyvrátil. Tak došlo ke zkratu elektrického vedení a následnému požáru. Obě auta na místě shořela. Při nehodě byli řidič i jeho spolujezdec lehce zraněni. U řidiče byla provedena dechová zkouška, jejíž výsledek byl 1,47 promile alkoholu. Celková škoda je odhadnuta na sto dvacet tisíc korun. Z dostupné evidence policisté zjistili, že opilý řidič je vlastně neřidič a má vysloven roční zákaz řízení, který by mu skončil za čtyři dny.

Za volant má zakázáno usednout i takový řidič, který je pod vlivem návykových látek. Pod vlivem drog řídilo šest nezodpovědných řidičů. Čtyřiatřicetiletému muži, který v pondělí nad ránem řídil BMW, vyšel pozitivní test na drogy a nepozastavil se ani nad tím, že nevlastní a ani nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Nyní ho čeká řízení na odboru dopravy.

Ani cyklisté se nevyhýbali alkoholu. Ve Strání ležel na zemi opilý šestapadesátiletý muž. Ten později uvedl, že odešel z pohostinství a vedl kolo. To ho zřejmě dostatečně nepodpíralo, protože přes něj přepadl. Poté co vstal, na kolo nasedl a jel směrem na Slavkov. Jenže cyklistu zmohla únava, proto z kola seskočil a sedl si na obrubník, kde zaspal. Muž nadýchal 2,21 promile alkoholu. V tomto případě mu hrozí pokuta od pětadvaceti až do padesáti tisíc korun.

Nejen řidiči za volantem, ale také za řídítky by měli více dbát na vybavenost svých dopravních prostředků! U vozů bedlivě sledovat datum technické prohlídky a mít v paměti, že se blíží zimní období, s čímž souvisí přezutí na zimní pneumatiky. U jízdních kol by neměly chybět povinné odrazky, funkční brzdy a za snížené viditelnosti světla!

Výběr ze zjištěných přestupků v dopravě na Uherskohradišťsku 16. 10. – 22. 10. 2015


 

Počet zjištěných přestupků

16. – 22. 10. 2015

9. 10. – 15. 10. 2015

Řidič pod vlivem alkoholu

8

7

Řidič pod vlivem drog

6

2

Překročení maximální rychlosti

14

32

Jízda na červenou / nedání přednosti v jízdě

3

5

Nepoužití bezpečnostních pásů

1

1

Telefonování za jízdy

2

4

Špatný technický stav vozidla

34

23

Neoprávněné zastavení a stání

2

2

Chodci

0

0

Cyklisté

4

7

23. října 2015, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem