Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Někteří vyjeli opilí

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Za volant usedla sedmnáctiletá dívka. 

Za volant Škody Octavie usedla v neděli 31. prosince třicetiletá žena, kterou krátce před druhou hodinou ranní zastavila v Uherském Hradišti policejní hlídka. Po kontrole dokladů se řidička podrobila dechové zkoušce, jejíž výsledek byl 1,51 promile alkoholu. Popíjení před jízdou žena přiznala. Policisté jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Podle zákona jí hrozí až roční vězení.

Na druhý den po čtvrté hodině ráno mezi Starým Městem a Velehradem boural devatenáctiletý řidič Fiatu. Při průjezdu levotočivé zatáčky dostal na namrzlé silnici smyk. Poté vyjel mimo komunikaci, kde narazil do betonového nájezdu. Auto se převrátilo přes střechu a dopadlo zpět na silnici. Muž z místa nehody odešel, aniž by nehodu oznámil. Policisté řidiče dohledali a při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,09 promile alkoholu. I on přiznal, že před jízdou popíjel. Následně byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice, kde se podrobil odběru krve. Zároveň mu bylo ošetřeno i zranění, které utrpěl při nehodě. Policisté navíc z dostupné evidence zjistili, že muž není držitelem žádného řidičského oprávnění. Za jeho nezodpovědnou jízdu mu nyní hrozí až tříleté vězení včetně zákazu řízení až na deset let.

V ten samý den ve večerních hodinách si bez řidičáku vyjela i sedmnáctiletá dívka. Za volantem Škody Octavie projížděla Uherským Brodem. Policejní hlídka její jízdu ukončila v ulici Rybářská. Dechová zkouška vyšla negativní. Nyní ji čeká správní řízení na odboru dopravy.

2. ledna 2018, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem