Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Někteří řidiči riskují

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Zaznamenali jsme rychlou jízdu, ale i nerespektování červené! 

Někteří řidiči svým nezodpovědným chováním na silnici hodně riskují. Ohrožují jak sebe, tak i ostatní účastníky silničního provozu. Dopravní policisté se tak na nešvary řidičů zaměřili v rámci dopravně bezpečnostních akcí.

První proběhla v noci ze soboty na neděli 27. listopadu. Hlídky měřily rychlost na silničním tahu I/55 v úseku od Kunovic přes Uherské Hradiště až po konec Starého Města. Během té doby překročilo celkem šest řidičů nejvyšší povolenou rychlost. Ve dvou případech se jednalo o řidiče taxislužby. Nejvyšší naměřená rychlost ve městě sahala k 80 km/h. Tyto prohřešky policisté s řidiči vyřešili na místě blokovou pokutou.

Druhá dopravně bezpečností akce se uskutečnila ve spolupráci se strážníky Městské policie Uherské Hradiště dnes dopoledne. Policejní hlídky dohlížely na dodržování dopravního značení,  respektování světelné signalizace, ale také na řízení pod vlivem alkoholu, technický stav vozidla a další. Pod drobnohledem tak byla křižovatka v ulici Sokolovská, Velehradská a v ulici Svatojířské nábřeží. Dopravní policisté zaznamenali celkem šest přestupků. Z toho v jednom případě řidič za jízdy držel v ruce hovorové zařízení. Tento přestupek jsme následně postoupili k projednání příslušnému správnímu úřadu.  Ve dvou případech  řidiči projeli křižovatkou na červenou a další tři prohřešky se týkaly špatného technického stavu vozidla. Také tito řidiči si vysloužili blokovou pokutu.

Stejně jako u překročení rychlosti, tak i u nerespektování světelné signalizace a špatného technického stavu vozidla lze podle zákona uložit pokutu až do výše 2,5 tisíce korun.

V podobných dopravně bezpečnostních akcích budeme i nadále pokračovat.

28. listopadu 2022, por. Bc. Milena Šabatová

Odkazy do noveho okna

dopravně bezpečnostní akce

dopravně bezpečnostní akce 

Detailní náhled

dopravně bezpečnostní akce

dopravně bezpečnostní akce 

Detailní náhled

dopravně bezpečnostní akce

dopravně bezpečnostní akce 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem