Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Někteří návštěvníci Ostrožských jezer nerespektují zákazy

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Ve správním řízení jim hrozí vysoké pokuty. 

Podle policistů z Policejní stanice v Uherském Ostrohu, do jejichž působnosti Štěrkopísková jezera Ostrožská Nová Ves spadají, je počet rekreantů v letošním roce několikanásobně vyšší, než v letech předcházejících, a to zřejmě z důvodu, že lidé volí kvůli situaci kolem koronaviru častěji tuzemské dovolené.

Vodárenské jezero se nachází v ochranném pásmu 1. stupně, což je nejpřísnější stupeň ochrany a zbývající dvě jezera Těžební jezero a Čtverec, se nacházejí podle vodního zákona v ochranném pásmu 2. stupně. Ochranná pásma návštěvníci často nerespektují, proto policisté zvýšili kontroly v těchto lokalitách, aby zjednali pořádek. Uplynulé sváteční pondělí se vydali společně s členy rybářské stráže na kontroly a zjistili hned 12 přestupků, které oznámí do správního řízení

Zákon porušují lidé, kteří se rekreují v ochranných pásmech, staví si tam bivaky a stany nebo rozdělávají oheň a jsou především v nočních hodinách posilněni alkoholem hodně hluční. Během uplynulého víkendu dokonce jeden ze stanů začal hořet a museli tam vyjíždět i hasiči.  

Apelujeme na veřejnost, aby zákazy respektovala, protože za porušení zákona, která nebudou policisté tolerovat, hrozí ve správním řízení vysoké pokuty, a to až 20 tisíc korun. Všechna místa jsou označena cedulemi, které na zákaz vstupu upozorňují. Kromě vodního zákona lidé často porušují i zákon o provozu na pozemních komunikacích tím, že nerespektují značky upozorňující na zákaz vjezdu.

Policisté upozorňují, že kontroly budou probíhat každý víkend a veškerá protiprávní jednání budou přísně řešit. Zaměří se i na ostrov uprostřed Těžebního jezera, na kterém je vyhlášená ptačí rezervace a je zde zákaz vstupu osob, který návštěvníci porušují, když na ostrov připlují na lodi a rekreují se zde.

9. července 2020,  mjr. Mgr. Lenka Javorková

Odkazy do noveho okna

Cedule zákaz vstupu

Cedule zákaz vstupu 

Detailní náhled

U poloostrova

U poloostrova 

Detailní náhled

U poloostrova

U poloostrova 

Detailní náhled

Bivak na Kunovské tabuli

Bivak na Kunovské tabuli 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem