Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Nekonečný příběh Audi

Během víkendu zastavili policisté z pohotovostní motorizované jednotky čtyřikrát stříbrné vozidlo Audi. Třikrát v něm seděl stejný řidič, který byl pod vlivem drog. 

Až k neuvěření se mohou zdát silniční kontroly z víkendu. V pátek na benzinové čerpací stanici v pražských Zdibech, zastavili policisté z pohotovostní motorizované jednotky dvě stříbrná vozidla Audi. V jednom z nich seděl, pro policisty již známý, pětadvacetiletý řidič, který měl devět zákazů řízení. Toho policisté již znali z minulosti, jelikož ho naposledy zastavili 3. září v Průmyslové ulici v Praze 9. Tam se snažil prohodit za jízdy se spolujezdcem. https://www.policie.cz/clanek/vymena-za-volantem.aspx

Ve druhém vozidle Audi seděl teprve osmnáctiletý mladík, který byl pod vlivem drog a navíc ve vozidle převážel větší množství omamných a psychotropních látek. Oba muži byli omezeni na osobní svobodě a převezeni na příslušné obvodní oddělení.

Osmnáctiletého mladíka, který byl i v tomto případě pod vlivem drog, zastavili „péjáci“ spolu s velitelem PMJ ve stejném vozidle Audi jako v pátek, znovu,  v neděli patnáct minut před šestnáctou hodinou, poblíž Hlavního Nádraží. Muž byl omezen na osobní svobodě a předám policistům na místním oddělení.

Jako ve snu si připadali policisté z pohotovostní motorizované jednotky v neděli patnáct minut před dvacátou hodinou, když projížděli pražskou Březiněvsí a v protisměru potkali stříbrné vozidlo Audi, ve kterém opět seděl osmnáctiletý muž, který za volantem neměl co dělat. Když ho chtěli zastavit, sešlápl plyn a začal ujíždět. Následně vozidlo zanechal poblíž parku v Březiněvsi a začal před policisty utíkat. Ti ho po několika metrech doběhli a za použití donucovacích prostředků zpacifikovali a omezili na osobní svobodě. Jelikož měli podezření, že se ve vozidle v tu danou chvíli nachází drogy, byl na místo přivolán i služební pes. Ve vozidle se žádné drogy nenacházely, ale služební pes označil místa, kde se drogy v minulosti převážely. Muž byl opět převezen na místní oddělení.

I když to vypadalo, že bude klid, zastavili policisté z pohotovostní motorizované jednotky vozidlo Audi počtvrté a to v Liberecké ulici. Tentokrát řídil třiatřicetiletý muž. Když u něho policisté provedli test na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů, bylo zjištěno, že je pozitivní. I tento muž byl převezen na policejní služebnu a je v současné chvíli podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy. Ve vozidle v tu dobu necestoval sám. Doprovod mu dělal pětadvacetiletý muž, kterého „péjáci“ zastavili v pátek v pražských Zdibech a také osmnáctiletý mladík, který několik hodin zpátky ve stejném vozidle ujížděl v pražské Březiněvsi.

Oba řidiči vozidla Audi jsou v současné chvíli podezřelí ze spáchání přestupku na úseku dopravy. Avšak poté, co bude vyhodnocen biologický materiál,  mohou byt podezřelí i ze spáchání trestného činu řízení pod vlivem návykové látky.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 5.10. 2020

Odkazy do noveho okna

foto z místa

foto z místa 

Detailní náhled

foto z místa

foto z místa 

Detailní náhled

foto z místa

foto z místa 

Detailní náhled

foto z místa

foto z místa 

Detailní náhled

foto z místa

foto z místa 

Detailní náhled

foto z místa

foto z místa 

Detailní náhled

foto z místa

foto z místa 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem