Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Několik vloupání má na svědomí recidivista

PROSTĚJOV - Při pobytu ve vězení ho dohání skutky ze svobody. 

Sérii čtyř vloupání objasnili v uplynulých dnech prostějovští kriminalisté. Podezírají z nich osmatřicetiletého muže z Vyškovska, v současnosti „bytem“ v plzeňské věznici. Za vinu podezřelému muži kladou vloupání do dvou neobydlených domů v obci Dobromilice v prosinci minulého roku a vloupání do bytu v bytovém domě v obci Čelechovice na Hané v květnu tohoto roku.

V domech nic k odcizení nenalezl, proto nebyla způsobena ani žádná škoda a případy jsou šetřeny pro podezření z trestného činu krádež ve stádiu pokusu.

Byt v Čelechovicích na Hané prohledal a odcizil z něho elektroniku, pamětní mince a příslušenství k elektronickým cigaretám. Škoda způsobená odcizením byla vyčíslena na bezmála 4 tisíce korun. Škoda způsobená poškozením pak na 7 tisíc korun.

Posledním skutkem z oblasti majetkové kriminality, ze kterého ho prostějovští kriminalisté podezírají, je krádež na čerpací stanici v Brněnské ulici v Prostějově. Zde koncem března tohoto roku v pozdně večerních hodinách nezajištěnými dveřmi vešel do skladu, ze kterého odcizil křovinořez a benzinovou sekačku. Na čerpací stanici se poté ještě vloupal do mincovníku automyčky, ze kterého odcizil mince v hodnotě 800 korun. Celkem při své návštěvě čerpací stanice způsobil škodu vyčíslenou na 9 tisíc korun.

Pro lup si na čerpací stanici přijel automobilem, přestože má vysloveny celkem čtyři zákazy řízení. Proto policisté muže stíhají nejen pro přečin porušování domovní svobody, přečin poškození cizí věci a přečin krádež, ale také pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za uvedené jednání muži, který v současnosti vykonává trest nepodmíněného odnětí svobody, v případě odsouzení hrozí navýšení trestu o dalších šest měsíců až tři léta.

por. Mgr. František Kořínek

11. prosince 2019

vytisknout  e-mailem