Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Několik trestů nevedlo k jeho nápravě

TEPLICKO - Ani pobyt ve vězení ho nenapravil; Písmeno "Z" na ukrajinské vlajce; Hledáme svědky nehod... 

Několik trestů nevedlo k jeho nápravě

     Z několika přečinů byl obviněn 27letý recidivista z Bíliny. Ten byl přes svůj nízký věk již několikrát odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Naposledy v roce 2019 pobýval ve výkonu trestu ve věznici. Ani z této zkušenosti si však nevzal ponaučení a v těchto dnech ho policisté obvinili z dalších trestných činů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.
     Dávají mu za vinu, že v období jednoho měsíce řádil na území města Bílina. Ze zahrady domu odcizil jízdní kolo a neoprávněně vnikl na další pozemek domu, kde nestihl nic odcizit. Z místního autoservisu ukradl kolečko, na které si naložil náhradní díly a vloupal se do několika odstavených aut v areálu servisu, ze kterých vzal, co mohl. Například autosedačku, autorádio a nářadí. Dále řádil i na parkovišti u bílinského obchodního domu, kde poškodil zaparkované auto a z něj si odnesl elektrické nářadí. Dalším dvěma bílinským řidičům jeho počínáním zmizely věci ponechané uvnitř vozidla.
     Bezprostředně po posledním vloupání byl kontrolován hlídkou městské policie, která u něj v tašce nalezla věci pocházející z krádeže. Přivolaní policisté ho převezli na služebnu, kde mu bylo sděleno obvinění z několika skutků. Zároveň byl podán návrh na vzetí obviněného do vazby.

Písmeno „Z“ na ukrajinské vlajce

     Neznámý pachatel v dosud přesně nezjištěné době, nejpozději do 09:15 hodin dne 17. března 2022, malbou na protihlukovou zeď u silnice I/8 v místě sjezdu do centra Teplic, přes již dříve vytvořenou malbu znázorňující vlajku státu Ukrajiny, vytvořil bílou barvou symbol písmene "Z" o velikosti 5,3 x 3 metru. Tento symbol je spojen s označením vojenské techniky Ruské federace užívané během agrese na Ukrajině. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia. Prověřování je však na začátku a kvalifikace se může v průběhu změnit. V současné době provádějí policisté další úkony ke zjištění osoby pachatele. V případě, že by někdo z veřejnosti mohl poskytnout informace vedoucí k osobě, která písmeno „Z“ namalovala na zeď, ať kontaktuje policisty na bezplatné lince 158.

Hledáme svědky nehod - poškozené závory; nacouval do auta

     První nehoda se stala na parkovišti u obchodního domu Kaufland v ulici Čs. Dobrovolců v Teplicích v čase kolem 12.25 hodin dne 15. března 2022. Nezjištěný řidič nezjištěného vozidla měl zadní částí vozidla nacouvat do zaparkovaného vozidla Mitsubishi Outlander.  Ten v dobu poškození vozidla seděl uvnitř. Svědek dopravní nehody si zapamatoval registrační značku 6AK 6918, ta ale na podezřelé vozidlo nesedí a je zřejmě v některém ze symbolů chybná. Mělo by se jednat nejspíše o typ Škoda Octavia, bílé barvy, novějšího typu.
     K další dopravní nehodě došlo v době od 6.07 do 6:55 hodin dne 10. března 2022 v katastru obce Bystřany na ulici Pražská na chráněném železničním přejezdu P2085 - Úpořiny. Nezjištěný řidič se svým vozidlem poškodil špičky břevna závor a z místa dopravní nehody odjel, aniž by splnil svou zákonem danou povinnost.

 Žádáme případné svědky, kteří by mohli poskytnout relevantní poznatky vedoucí k objasnění nehod, aby se přihlásili na Dopravní inspektorát Teplice, ul. Husitská 5, telefon 974 439 260, nebo na bezplatnou linku 158.

18. března 2022
por. Bc. Ilona Gazdošová
oddělení tisku a prevence
KŘP Ústeckého kraje  

vytisknout  e-mailem