Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Největší pervitinový gang má další obviněné

ZLÍNSKÝ KRAJ: 37 zadržených, 31 obviněných, 12 vazeb. 

 

Krajští kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi 5 osob, které patřily do velkého drogového gangu výrobců a distributorů pervitinu, jež kriminalisté odkryli uplynulý rok v říjnu. Počet zadržených osob v této kauze se tak zvýšil na 37, počet obviněných na 31 a počet vazebně stíhaných na 12. 

Krajští kriminalisté pětici osob zadrželi při lednovém zásahu na teritoriu Zlínského a Jihomoravského kraje. Dva z mužů zadrželi, vzhledem k jejich předchozí trestní minulosti, kolegové ze Zásahové jednotky z Brna. Kriminalisté pak pětici mužů ve věku od 22 do 62 let, z nichž je jeden cizinec, obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a na dva z mužů podali podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval.

Jednoho z mužů kriminalisté přistihli a zadrželi ve vozidle zn. Audi A7. Jelikož měli kolegové podezření, že zadržený ve vozidle převáží drogy, auto zajistili. K ohledání tohoto osobního vozidla přizvali kriminalisté psovoda se služebním psem, který se specializuje právě na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Desetiletý služební pes jménem CAGE kriminalistům označil v úložném prostoru vozidla místo výskytu drogy, které se zpočátku zdálo málo pravděpodobné pro uschování drogy. Kriminalisté tak museli část vozidla pracně rozmontovat a objevili velmi dobře utajovanou skrýš. Z této skrýše následně vytáhli téměř 50 gramů krystalické látky, kdy se s největší pravděpodobností jedná o pervitin, ale to potvrdí až výsledky znaleckého zkoumání.

Krajští kriminalisté na vyšetřování tohoto nejrozsáhlejšího případu na úseku drogové problematiky nadále pracují. Třem z pětice obviněných hrozí až desetiletý trest odnětí svobody, dvěma obviněným trest vyšší  - až dvanáct let.

20. února 2018, mjr. Mgr. Lenka Javorková

Odkazy do noveho okna

ohledání vozidla

ohledání vozidla 

Detailní náhled

ohledání vozidla

ohledání vozidla 

Detailní náhled

ohledání vozidla

ohledání vozidla 

Detailní náhled

ohledání vozidla

ohledání vozidla 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem