Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Nejsme na to sami

Výjimečně dobrá součinnost městské a státní policie v Prostějově. 

V úterý 1.11.20111 v odpoledních hodinách bylo přijato oznámení na linku 158 od Městské policie v Prostějově o zjištění možného pachatele odcizené tašky s věcmi, ke kterému došlo na Plumlovské ulici u OD Penny Market.

K celé události došlo tak, že čtyřiasedmdesátiletá paní z Prostějova šla nakupovat do OD Penny Market. V okamžiku, kdy procházela kolem rohu budovy, kde sídlí Česká pošta, uviděla mladíka na starém jízdním kole modré barvy s berany. Muž se dostal na úroveň seniorky a vytrhl jí z ruky igelitovou tašku, kde měla kromě nákupu i svou dámskou kabelku s doklady, finanční hotovostí a klíče od bytu. Paní duchapřítomně přivolala hlídku městské policie, celou událost strážníkům vylíčila a přidala i popis drzého zloděje. Strážnící nelenili a okamžitě se dali do pátrání po pachateli. Mezitím si příslušníci PČR převzali paní na služebnu k sepsání výpovědi. Netrvalo dlouho a měští policisté cestou operačního střediska oznámili, že dopadli podezřelého muže na Pernštýnském náměstí. Jednalo se skutečně o našeho zloděje od Penny Marketu. Odcizené věci včetně finanční hotovosti měl stále u sebe a také je dobrovolně hlídce vydal. Paní pachatele na služebně bezpečně poznala a ještě tentýž den odpoledne své věci dostala zpět. Povedený zlodějíček byl notně posilněn alkoholem, policisté mu naměřili 2,24 promile alkoholu. Nyní mu za přečin Krádež a Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Nezbývá než smeknout před kolegy z Městké policie, kteří se významnou měrou podílejí na objasňování protiprávních skutků.

por. Bc. Eva Čeplová

2.11.2011

vytisknout  e-mailem