Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nejlepší v kraji

Zkušený tým kriminalistů, expertů na drogovou kriminalitu, začal úspěšně nový rok 

Během dvou týdnů zadrželi a vyšetřovatelka obvinila už tři distributory pervitinu. Poslední zadržení proběhlo ve středu ráno v Kosmonosech, kde skončil s pouty na rukou jednadvacetiletý muž z Mladé Boleslavi. Na základě operativní práce, informací zjištěných při výsleších svědků a dalších obviněných dealerů ho vyšetřovatelka obvinila z trestného činu nedovolená výroba i jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž v Mladé Boleslavi prodával i přenechával zdarma pervitin. Dávku drogy v desítkách případů prodával za pět set korun.  
Během minulého roku boleslavští kriminalisté provedli sedmačtyřicet zátahů na drogové scéně a podařilo se jim dostat před soud jednapadesát pachatelů. Mladoboleslavský tým je tam nejlepším v potírání drog v celém kraji. I v loňském roce se potvrdilo, že nejvíce kriminalisty zaměstnávají výrobci a prodejci pervitinu a marihuany. K největším realizacím patřila v září loňského roku varna v rodinném domě v Bojeticích. Při domovní prohlídce kriminalisté zadrželi dva pachatele. Zajistili věci potřebné pro výrobu pervitinu, více než patnáct gramů hotové drogy a několik nelegálně držených střelných zbraní. Největším úlovkem marihuany bylo téměř tři sta sedmdesát gramů sušeného materiálu v červnu v Bakově nad Jizerou. V Bělé pod Bezdězem pak v březnu kriminalisté zajistili bezmála tři sta gramů konopí a také varnu s deseti gramy pervitinu.
Do výroby a distribuce drog se v loňském roce v okrese Mladá Boleslav zapojilo i šest žen a jeden cizinec.   Přes úspěchy, kterých v loňském roce policisté dosáhli, ve svém úsilí v boji proti drogám nepolevují a neustále pracují na odhalování dalších pachatelů. 

17. 1. 2013

por. David Schön

vytisknout  e-mailem