Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Nejdečtí policisté a strážníci s dětmi kontrolovali " Piráty silnic "

V rámci vzájemné spolupráce dnes v Nejdku části Pozorka proběhla dopravní akce zaměřená na dodržování povolené rychlosti v obci.  

Jednalo se o měření radarem "Lavet" MP Nejdek a následné odměňování řidičů, kteří dodržují povolenou rychlost v obci v době od 08.00 hodin do 11.00 hodin. Tato akce byla pořádaná ve spolupráci PČR OOP Nejdek, MP Nejdek a Besipem. Společně se strážníky zde byly i děti ze ZŠ na náměstí Karla IV. v Nejdku. Jednalo se o žáky 9.C Terezie Dvořáčková, Barbora Čebišová, Pavel Brzák, kteří rozdávali dárky a smajlíky. Jejich spolužák Boris Hájek, byl po celou dobu měření se strážníkem MP Nejdek u radaru a dohlížel na rychlost vozidel. Žáci 2.B Vladimír Veselý  a Karolínka Gondzsálova rozdávali také dárky a smajlíky.

Strážníci s policisty celkem zkontrolovali 86 vozidel. 72 řidičů bylo odměněno usměvavým smajlíkem a dárkem. 14 řidičů bylo také " odměněno " a to smajlíkem s názvem " Pirát silnic " a od policistů nebo strážníků blokovou pokutou. Při akci byla naměřena maximální rychlost u 66 letého cizince 82 km/h v obci, kde se jezdí 50 km/h.  Dva řidiči, kteří překročili rychlost a jeli 73 km/h uvedli, že tato pokuta je jejich první a to zvláště ostudná, že jí dostali od dětí. Dále muži slíbili dětem, že toto se již nebude opakovat. Velmi zaskočený byl i řidič z Mělníka, který jel do Nejdku, kdy po celou dobu jel předpisově a jeden kilometr před městem dostal pokutu 1 tis. korun za překročenou rychlost v obci.  Měření se nevyhnuli ani projíždějící policisté ve služebních vozidlech, kteří od dětí dostali usměvavé smajlíky.  Po ukončení akce byly děti pozváni do místní cukrárny na sladkou odměnu.

vytisknout  e-mailem