Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Nehody zkomplikovaly provoz na okruhu

Během necelých třech hodin došlo na šesti kilometrech Pražského okruhu D0 hned ke čtyřem dopravním nehodám. 

K první nehodě došlo deset minut po patnácté hodině na kilometru 6,5 směr D1. Zde došlo ke střetu osobního auta s nákladním. Po dopravní nehodě skončilo nákladní auto převrácené na bok ve škarpě. Vlivem této dopravní nehody jsme museli, s ohledem na tvořící se kolony, přistoupit k blokovému odbavování aut v Lochkovském a Cholupickém tunelu.

Při nehodě utrpělo několik osob zranění, pro která byly převezeny z preventivních důvodů do nemocnice.

K dalším dvěma dopravním nehodám došlo na Pražském okruhu ve směru k D5 v jednu a tu samou chvíli, tedy v 15.51. Obě události se odehrály mezi 4,8 až 6 kilometrem.

Při první nehodě do sebe narazily dva nákladní vozy. Naštěstí se tato událost obešla bez zranění, kdy vznikla „pouze“ větší hmotná škoda na obou vozidlech.

Při druhé nehodě došlo ke střetu hned čtyřech osobních aut, kdy někteří účastníci skončili v péči přivolaných záchranářů.

Byť u těchto obou dopravních nehod vždy zůstal průjezdný alespoň jeden jízdní pruh, i tak došlo ke znatelnému zpomalení plynulosti silniční dopravy.

Ke čtvrté, nejzásadnější dopravní nehodě došlo na kilometru 0,5 ve směru k D5 přibližně deset minut před osmnáctou hodinou. Tehdy do sebe dle oznamovatelů měla nabourat tři nákladní auta, kdy prošetřování ukázalo, že se nakonec střetly pouze dva kamióny.

Situace byla o to složitější, že jeden z nákladních vozů převážel osm nových osobních aut, která po střetu spadla z korby a byla doslova rozházená jak na pozemní komunikaci, tak i mimo ni.

Tato dopravní nehoda úplně zablokovala provoz ve směru k D5 a odstraňování jejích následků potrvá několik hodin.

Policisté oddělení řízení dopravy provádí v tuto chvíli odklon dopravy sjezdem na Jesenici.

Na místo také jede pracovník odboru životního prostředí, neboť určitá část pohonných hmot z nabouraných vozidel vytekla jak na pozemní komunikaci, tak do tamní kanalizace.

por. Mgr. Tomáš Hulan 10. 7. 2018

vytisknout  e-mailem