Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Nehody na Pelhřimovsku

PELHŘIMOVSKO: Počasí v lednu a únoru přineslo na silnice velké množství sněhu a námrazu. 

          Počasí v lednu a únoru přineslo na silnice velké množství sněhu a námrazu. Řidiči museli zejména v ranních hodinách překonávat nepřízeň počasí a doslova se probíjet zapadanými silnicemi II. a III. tříd.
Leden a únor byl na počty dopravních nehod téměř stejný. V lednu jsme evidovali 17 dopravních nehod v únoru to bylo o jednu méně.
 
Rok 2010
Leden
Únor
 
 
 
 
Celkem DN
 
17
 
16
 
 
 
Usmrceno
0
0
 
 
 
Těžké zranění
2
3
 
 
 
Lehké zranění
4
9
 
 
 
Škoda
3,5 mil.
1,5
 
 
 
 
       Mezi nejčastější únorové dopravní nehody patřily zejména ty, kdy řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. Na namrzlé vozovce dostal smyk a s vozidlem havaroval mimo vozovku. Naštěstí ani při těchto nehodách nedocházelo k vážným zraněním, ale pouze ke škodám na vozidle.
      
        Poslední týden v únoru se stala v Pelhřimově nehoda s účastí chodce. Jednalo se o nehodu, která se stala na přechodu pro chodce u III. ZŠ Na Pražské. Řidič vjel na přechod pro chodce, kde došlo ke střetu s přecházející osmiletou školačkou, která přicházela z pravé strany. Při nehodě byla dívka lehce zraněna s dobou léčení do sedmi dnů.
      
       Pod vlivem alkoholu způsobil v únoru dopravní nehodu jeden řidič.
    
        V měsíci únoru policisté zaevidovali také tři střety s lesní zvěří, kdy škoda byla vyčíslena na 160.000 korun. Ve všech případech se jednalo o střet se srnčí zvěří. V měsíci lednu nebyl evidován ani jeden případ této kolize. V loňském roce jsem evidovali 25 případů, s vyčíslením hmotné škody 800.000 korun. 
       
 
tiskpe@mvcr.cz

vytisknout  e-mailem