Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Nehody, krádeže,

SOKOLOV, CHEB - Těžské ublížení na zdraví 

Chebsko – 2 případy krádeže dřeva
 
Podezření z krádeže si od policistů z Obvodního oddělení Cheb venkov vyslechl 21letý muž z Chebska. Podezřelý měl v měsíci říjnu 2012 pokácet a rozřezat na polena 22 kusů vzrostlých stromů o objemu 14,62 m3 v lesním porostu poblíž Lipové. Část pokácených stromů měl již odcizit. Poškozený vyčíslil škodu ve výši 15 200 Kč.
Policisté řeší případ ve zkráceném přípravném řízení.
 
Celkem 3 m3 dřeva měl v obci Libá odcizit 42letý muž. Poškozené organizaci měl odcizit smrkové dřevo v hodnotě 6 000 Kč. Policisté z Františkových Lázní sdělili muži podezření z přečinu krádeže. Případ je řešen ve zkráceném přípravném řízení.
 
Oběma podezřelým hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.
 
Chebsko - Nehoda nákladního vozidla, dvou osobních vozidel a pevné překážky
 
Dopravní nehoda nákladního vozidla, 2 osobních vozidel a pevné překážky se stala 1. 11. 2012 v dopoledních hodinách na silnici II. třídy mezi obcí Chodová Planá a Mnichov. Na křižovatce nedodržel řidič nákladního vozidla bezpečnostní vzdálenost od předním jedoucího vozidla Škoda Roomster a narazil do jeho zadní části. Řidič nákladního vozidla následně strhl řízení a narazil do kovového svodidla. Vlivem střetu nákladního vozidla a škodovky bylo osobní vozidlo odhozeno vpřed do protisměru, kde došlo ke střetu s osobním vozidlem Škoda Superb (viz foto nehoda). Dechová zkouška vyšla s negativním výsledkem a naštěstí se nehoda obešla bez zranění.
Předběžně je škoda vyčíslena na částku 226 000 Kč.
 
Františkovy Lázně – Z nákladního vozidla se utrhla korba i s nákladem
 
Při jízdě nákladního vozidla u Františkových Lázní směrem na obec Skalnou došlo 1. 11. 2012 ve 20:40 hodin při průjezdu zatáčkou k utržení korby a následně došlo k pádu korby i s nákladem. Smykem se poté svezly do protisměru, kde dopadli do travnatého příkopu. Řidič se podrobil dechové zkoušce na alkohol. Výsledek byl negativní. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Škoda je předběžně vyčíslena na částku 100 tis. Kč.
Policisté celou záležitost nadále šetří.
 
Sokolov – Těžké ublížení na zdraví
 
Z přečinu výtržnictví a zločinu těžké ublížení na zdraví sdělili kriminalisté obvinění 24letému muži ze Sokolova. Dne 2. 9 2012 v 02:30 hodin v Sokolově na volně přístupném prostranství před restauračním zařízením měl obviněný po předchozí slovní rozepři fyzicky napadnout poškozeného. Při útoku měl otevřenou rukou uhodit do obličeje, až poškozený upadl na zem. Poškozený utrpěl vážná zranění v obličejové části, které si vyžádalo chirurgický zákrok a následně pracovní neschopnost.
Obviněnému za těžké ublížení na zdraví hrozí až 10letý trest odnětí svobody.
 
Oloví – Řidič naboural do betonového sloupku
 
Na silnici III. třídy v katastru obce Oloví došlo 1. listopadu 2012 v 17:00 hodin k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem Mazda a pevnou překážkou. Řidič jel ve směru od obce Oloví k Benešovo pile. Při projíždění táhlé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravně technickému stavu komunikace dostal smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat, přejel s vozidlem do protisměru, kde narazil do betonového sloupku.  Řidič se na výzvu policisty podrobil dechové zkoušce, ta vyšla s negativním výsledkem. Škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na částku 10 tis. Kč a na poškozeném sloupku 1 tis. Kč.
Řidiči byla na místě uložena bloková pokuta ve výši 500 Kč.
 
nprap. Mgr. Kateřina Böhmová
2. listopadu 2012
 
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem