Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Nehody a zákaz vjezdu kamionů

Frýdecko–Místecko: Dopravní nehody na D48 a stále platný zákaz vjezdu kamionů na I/56 Ostravice - Bílá 

D48
nes odpoledne (před 16. hodinou) došlo na zhruba 57. kilometru D48 k dopravní nehodě, kdy řidič osobního vozidla značky Honda jedoucí ve směru na Frýdek–Místek (od Českého Těšína) narazil do svodidel. Příčinou nehody, při které nebyl  nikdo zraněn a policisté ji vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení, byla s největší pravděpodobností nepřiměřená rychlost a nepřizpůsobení stavu a povaze komunikace. Předběžná škoda na vozidle je vyčíslena na 70 000 korun, na svodidlech je škoda ve výši 10 000 korun. Výsledek orientační dechové zkoušky provedené u řidiče byl negativní.
Krátce poté a v podstatě v tomto místě měla narazit řidička osobního vozidla značky Ford do před ním jedoucí octavie řízené mužem. Žena utrpěla zranění, byla předána zdravotníkům. Výsledky provedených dechových zkoušek byly i zde negativní.
Pro zadokumentování této nehody bylo zapotřebí na nezbytně nutnou dobu uzavřít provoz na dálnici ve směru na Frýdek–Místek. Policisté směřovali řidiče na objízdnou trasu. Postupně zprůjezdnili levý  i pravý jízdní pruh, provoz bez omezení obnovili před 17. hodinou. V šetření okolností dopravní nehody i nadále pokračují.  

I/56
Vzhledem k aktuálním povětrnostním podmínkám a stavu komunikace je na silnici I/56 v cca 20 kilometrovém úseku mezi Ostravicí a Bílou (Horní Bečvou a v opačné směru) stále platný zákaz vjezdu pro vozidla nad 12 tun. Žádáme řidiče kamionů, aby uvedené respektovali a užili jinou trasu (na kterou jsou naváděni).

por. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku, 20. ledna 2022

vytisknout  e-mailem