Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nehody a sníh

KRÁLOVÉHRADECKO - Změna počasí překvapila hlavně řidiče 

Včera, dne 12. února 2013, vyjížděli královéhradečtí policisté ke 12 dopravním nehodám a haváriím s celkovou škodou přes půl milionu korun. Ve čtyřech případech byla na vině nepřiměřená rychlost, ve dvou pak nedání přednosti v jízdě. Při některých nehodách sehrála roli náhlá změna počasí, kdy hradecké silnice zasypal během krátké chvíle sníh. 
 
V 10:00 havarovala v Hradci Králové, na křižovatce ulic ČSA a Pospíšilova třída, řidička osobního vozidla zn. Fiat Bravo, poté, co při odbočování dostala na zasněžené vozovce smyk. Přední částí vozidla narazila do sloupu semaforu a způsobila tak celkovou škodu ve výši 23.000 korun. Naštěstí vyvázla bez zranění.
 
Ve 12:30 se v Hradec Králové, na křižovatce ulic Haškova a Chelčického, střetlo nákladní vozidlo zn. Multicar, odklízející sníh, s autobusem městské hromadné dopravy. Řidič, který prováděl odklízení sněhu na chodnících, začal přejíždět po přechodu pro chodce z jednoho chodníku na druhý a zřejmě přitom nedal přednost v jízdě řidiči městského autobusu. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin z vozidla Multicar a na místě proto zasahovali také hasiči. Nehoda se obešla bez zranění, škoda činí 70.000 korun.
 
Ve 12:40 havaroval na silnici III. třídy před obcí Libřice řidič s autobusem. Při projíždění zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost  a dostal na náledí smyk. Vyjel vpravo mimo komunikaci do silničního příkopu, kde zachytil o strom. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hmotná škoda činí 50.000 korun.
 
por. Mgr. Lenka Burýšková
Zveřejněno: 13. února 2013 ve 13:50

 

Odkazy do noveho okna

HK 12.2.

HK 12.2. 

Detailní náhled

HK 12.2.

HK 12.2. 

Detailní náhled

Silnice III. třídy 12.2.

Silnice III. třídy 12.2. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem