Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nehody a havárie na Benešovsku

BENEŠOVSKO - Události se obešly bez vážnějších zranění 

Včerejší den se bohužel na Benešovsku neobešel bez několika nehod a havárií. Nejtragičtěji skončila dopravní nehoda nákladního a osobního vozidla v Olbramovicích, kde tragicky zahynul 48letý řidič osobního vozidla.

Další nehody naštěstí tragické následky neměly.

K první události došlo v 11 hodin v obci Sázava, tam 64letý řidič nákladního vozidla pravděpodobně nedal na přechodu pro chodce přednost 80leté seniorce a srazil jí. Žena utrpěla lehčí zranění a byla převezena k ošetření do benešovské nemocnice. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu vyšla u řidiče i chodkyně s negativním výsledkem. 

Havárií skončila jízda 25letého motorkáře, který jel po silnici II. třídy ve směru od Jírovic na Tisem, kde řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze vozovky a řidičským schopnostem a v pravotočivé zatáčce havaroval a skončil s motocyklem na boku. I zde byla dechová zkouška negativní.

I poslední jízda 20leté ženy skončila nehodou v pravotočivé zatáčce. Řidička jela po komunikaci ve směru od Vlašimi na Kondrac. V zatáčce ale nezvládla řízení a se svým vozidlem Škoda Octavia nabourala do protijedoucího vozidla Honda Civic. Spolu s ženou ve vozidle další 4 osoby, které stejně jako ona utrpěly lehké zranění a byly převezeny k ošetření do nemocnice., kam byl s lehkým zraněním převezen i řidič protijedoucího vozidla.

Příčiny a okolnosti všech těchto událostí nyní šetří benešovští policisté.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
16. června 2022

vytisknout  e-mailem