Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Nehodovost o víkendu

OLOMOUCKO - V jednom případě figuroval alkohol. 

V průběhu uplynulého víkendu se na teritoriu územního odboru Olomouc stalo několik dopravních nehod. U jedné z nich figuroval alkohol.

V pátek 13. dubna krátce po půl čtvrté odpoledne jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na dálnici D35, ve směru od Křelova na Olomouc. Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozilo Ford, řízené 25letou řidičkou a jedoucí v levém jízdním pruhu, z prozatím přesně nezjištěných příčin zezadu narazilo do vozidla Škoda, které řídil 50letý řidič a zastavil vozidlo z důvodu dopravní situace před ním. Vozidlo Škoda bylo nárazem posunuto dopředu, kde narazilo do zadní části vozidla Opel, v němž cestoval 44letý řidič a tři spolucestující ve věku 8, 15 a 38let, a který zastavil z důvodu dopravní situace. I toto vozidlo bylo nárazem posunuto vpřed, kde narazilo do zadní části nezjištěného vozidla, jehož řidič údajně neuplatňoval škodu na vozidle. Při nehodě došlo ke zranění tří osob. Alkohol byl jak u řidičky Fordu, tak u řidiče vozidla Opel vyloučen orientačními dechovými zkouškami, u řidiče Škody nebylo možné, vzhledem k jeho zranění, dechovou zkoušku provést, byl nařízen odběr krve v nemocnici. Celková hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 430 000 korun.

V sobotu 14. dubna 2018 krátce před devátou dopoledne jsme přijali oznámení o dopravní nehodě v obci Šumvald, na křižovatce silnic II. třídy č. 44629 a 4492. Z prvotního šetření vyplývá, že 24letý řidič osobního vozidla BMW, který jel ve směru od obce Dlouhá Loučka, v křižovatce se silnicí ve směru od Šumvaldu na Břevenec, dostal z prozatím přesně nezjištěných příčin při odbočování vpravo s vozidlem smyk a havaroval vlevo mimo vozovku. Tam nejprve narazil do oplocení u jednoho domu a poté havaroval vpravo mimo vozovku, kde narazil do brány u dalšího domu. Při nehodě došlo ke zranění jeho 24leté spolujezdkyně. Přivolané policisté provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku, která byla pozitivní a naměřili mu přes 2‰ alkoholu v dechu. Orientační test na omamné a psychotropní látky byl u řidiče negativní. Policisté mu další jízdu zakázali. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 47 000 korun. Řidič je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

V sobotu 14. dubna 2018 krátce před sedmnáctou hodinou došlo na komunikaci v obci Doloplazy k dopravní nehodě osobního vozidla a čtyřkolky. Z prozatím přesně nezjištěných příčin zde došlo na trojramenné křižovatce v obci ke střetu osobního vozidla Opel Astra, které řídila 20letá řidička a jela směrem k obci Vacanovice a čtyřkolky zn. Polaris Ranger, kterou řídil 32letý muž a jel ve směru od místa Hřbitov-Doloplazy k silnici II. třídy č. 436. Po střetu skončila čtyřkolka mimo komunikaci, kde narazila do dvou dopravních značení. Při nehodě došlo ke zranění řidiče čtyřkolky. Alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen orientačními dechovými  zkouškami. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 230 000 korun.

por. Mgr. Irena Urbánková

17. dubna 2018

vytisknout  e-mailem