Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Nehodovost na Orlickoústecku

Srážka vlaku s osobním vozidlem, alkohol, aj. 

Během víkendu došlo k pěti dopravním nehodám zaznamenaných policisty Orlickoústecké nehodovky. Ve většině z nich byl příčinou alkohol, nepřiměřená rychlost nebo lidská neporoznost.
 
V pátek krátce po poledni se ve Vysokém Mýtě stala dopravní nehoda. Čtyřiašedesátiletá žena vjela s vozidlem zn. Renault Thalia na železniční přejezd právě, když se rozsvítila a rozezněla výstražná signalizace. Řidička se pokoušela ještě s vozidlem couvat, ale neúspěšně. Zůstala uvězněna mezi závorami přímo na kolejích. Z vozu stihla ale uskočit. Strojvedoucí projíždějícího vlaku už střetu nedokázal zabránit. Odklízení následků dopravní nehody zablokovalo hlavní tah na Královéhradecko do čtrnácti hodin. Alkohol u obou řidičů byl vyloučen dechovou zkouškou. Škoda na vlaku a osobním vozidle byla předběžně vyčíslena na 12 tisíc korun a nikomu se naštěstí nic nestalo. Přestupek v dopravě – nedání přednosti v jízdě, byl s ženou vyřešen na místě blokově.
 
Ještě v pátek okolo šestnácté hodiny se střetla vozidla zn. Fiat Ducato a Škoda 135 za Vysokým Mýtem. Řidič fiatu pro jistotu raději utekl. Z jakých příčin, to policisté šetří. Nikdo ze zúčastněných nebyl zraněn. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena přes deset tisíc korun.
 
K další nehodě došlo ještě týž den něco málo před osmnáctou hodinou. Šestadvacetiletý řidič pravděpodobně nezvládl řízení motocyklu zn. Honda a havaroval. S lehkým zraněním byl převezen do Svitavské nemocnice. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na sedmdesát tisíc korun.
 
Po dvaadvacáté hodině se střetla vozidla zn. Renault Laguna a Škoda Felicia. Čtyřiatřicetiletý řidič renaultu nevycházel z údivu. V Červené Vodě na křižovatce měl dostat přednost. Dosud neznámý řidič felície ale asi zapomněl na pravidlo pravé ruky a do renaultu narazil. Neváhal ani minutu a z místa nehody odjel. Po řidiči felície teď policisté pátrají.
 
V sobotu ve čtyři hodiny ráno nezvládl řízení dvacetiletý mladík. Ten, v Lanškrouně nepřizpůsobil rychlost, nezvládl levotočivou zatáčku, dostal smyk a narazil do sloupu dopravní značky. Škoda na dopravní značce byla třikrát vyšší než na vozidle zn. Hyundai Lantra. Pravděpodobná příčina byla policisty záhy vyšetřena. Dvacetiletý mladík měl v dechu bez mála jednu promili. Případem se policisté zabývají.
por. Bc. Iveta Lehká
26. října 2009

vytisknout  e-mailem