Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Nehodovost na Olomoucku

OLOMOUCKO - Dvě ze tří nehod skončily zraněním. 

V úterý 4. 9. 2018 kolem půl dvanácté dopoledne došlo v křižovatce ulic Schweitzerova a Ibsenova v Olomouci, k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a autobusem. Z provedeného šetření vyplývá, že 53letý řidič osobního vozidla Land Rover, který vyjížděl z vedlejší ulice Ibsenova, s největší pravděpodobností nerespektoval dopravní značení „Dej přednost v jízdě!“ a narazil do autobusu, který řídil 60letý řidič a jel po hlavní komunikaci. Ke zranění osob nedošlo, alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen orientačními dechovými zkouškami. Celková hmotná škoda je předběžně odhadována na 250 000 korun. Řidiči osobního vozidla byla uložena pokuta v příkazním řízení.

V úterý 4. 9. 2018 krátce před polednem jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na komunikaci III/4432, mezi obcí Lošov a Velká Bystřice. Z prvotního šetření vyplývá, že 33letá řidička vozidla Škoda Fabia pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost dopravně technickému stavu vozovky, zejména pak dešti a dostala smyk. Přejela do protisměru, následně pak vlevo mimo komunikaci kde narazila do stromu. Při nehodě došlo k jejímu zranění. Alkohol byl u řidičky vyloučen orientační dechovou zkouškou. Hmotná škoda je odhadována na 60 000 korun. Řidičce byla uložena pokuta v příkazním řízení.

V úterý 4. 9. 2018 krátce po třetí hodině došlo na komunikaci II/570 v katastru obce Hněvotín, k dopravní nehodě osobního vozidla. Z prvotního šetření vyplývá, že 26letý řidič osobního vozidla Hyundai Accent, který jel ve směru od Lutína na Hněvotín, měl v levotočivé zatáčce z prozatím přesně nezjištěných příčin vyjet s vozidlem vlevo, mimo komunikaci, kde se několikrát převrátil přes střechu. Při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocničního zařízení na ošetření. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou, hmotná škoda je odhadována na 50 000 korun. Přesné příčiny nehody a její okolnosti jsou v šetření policistů.

por. Mgr. Irena Urbánková

5. září 2018

vytisknout  e-mailem