Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Nehoda moped-auta na Chebsku

CHEBSKO – Dvě osoby byly letecky transportovány do nemocnice. 

Ve středu 2. srpna letošního roku krátce před 20. hodinou došlo poblíž obce Lipoltov na Chebsku k dopravní nehodě. K té mělo dojít tak, že patnáctiletá řidička moped-auta značky Aixam, jedoucí ve směru od Lipoltova, zřejmě na křižovatce nerespektovala dopravní značení „Dej přednost v jízdě“ a vjela do křižovatky. Následně mělo dojít ke střetu přední části osobního automobilu značky Škoda, které jelo po hlavní pozemní komunikaci, s levou boční částí moped-auta. Po tomto střetu skončila obě vozidla v silničním příkopu.
 
Při této dopravní nehodě došlo ke zranění patnáctileté řidičky moped-auta a také jejího pětadvacetiletého spolujezdce, kteří byli letecky transportováni do nemocnice v Plzni. Dvaapadesátiletá řidička osobního automobilu značky Škoda byla se svým zraněním převezena Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Chebu.
 
Po dopravní nehodě se dvaapadesátiletá řidička podrobila orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Vzhledem ke zranění byl u řidičky moped-auta nařízen odběr krve v nemocnici.
 
Škoda na poničených vozidlech byla předběžně odhadnuta na částku přibližně 300 tisíc korun.
 
Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

nprap. Jakub Kopřiva
3. 8. 2023

vytisknout  e-mailem