Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Nehoda cyklistů

ŽĎÁRSKO: Při nehodě došlo k lehkému zranění cyklisty 

V neděli 8. července kolem čtvrté hodiny odpoledne došlo na silnici III. třídy mezi obcemi Bobrůvka a Radešín ke střetu cyklistů. Pětadvacetiletý cyklista jel na horském kole ve směru od obce Bobrůvka, přičemž před ním jel další cyklista a cyklistka na horských kolech. Při jízdě v klesání na přímém úseku komunikace nedodržel pětadvacetiletý cyklista dostatečnou vzdálenost za před ním jedoucími cyklisty, mezi kterými došlo ke střetu řídítky. K jejich pádu nedošlo, ale pětadvacetiletý cyklista jedoucí za nimi narazil do boční části kola muže, který jel před ním. Po tomto střetu oba muži upadli na komunikaci. Při nehodě došlo k lehkému zranění pětadvacetiletého cyklisty, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice. Přivolaní policisté na místě provedli potřebnou dokumentaci a šetření. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

V souvislosti s tímto případem policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na cyklisty apelují, aby při jízdě na kole dodržovali zásady bezpečné jízdy. Výrazně tak snižujete nebezpečí úrazů, které hrozí vám, ale i ostatním účastníkům silničního provozu. Pozorné sledování provozu kolem sebe musí být naprostou samozřejmostí. Jedině tehdy máte možnost včas zpomalit nebo zastavit a vyhnout se tak hrozícímu nebezpečí.

Jezděte co nejblíže u pravého okraje silnice a dodržujte bezpečnou vzdálenost při jízdě za sebou. Nikdy nejezděte ve dvojici vedle sebe. Zvláštní pozornost věnujte dětem na kole, obzvláště těm, které jsou teprve cyklisty začátečníky. Jejich chování může být nepředvídatelné a nikdy nevíte, jak zareagují. Vaše počínání a úmysly vždy ostatním účastníkům signalizujte včas a zřetelně před započetím jednání. Chovejte se ohleduplně a obezřetně nejen k cyklistům, ale i k ostatním účastníkům provozu, jako jsou chodci, řidiči motorových vozidel apod. Pozor dávejte také na místa, odkud vám do jízdní dráhy mohou vběhnout hrající si děti nebo dokonce zvěř.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

10. července 2018

vytisknout  e-mailem