Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Nedovařil ani nesklidil

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Za výrobu pervitinu mu nyní hrozí až deset let. 

Uherskohradišťští kriminalisté po pečlivě připravované akci zahájili trestní stíhání proti třiatřicetiletému muži z Bojkovicka. Toho obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž se v posledních letech zabýval výrobou pervitinu ve značném rozsahu.

Sám třiatřicetiletý muž je uživatelem této drogy. Nejprve se rozhodl, že ji bude vyrábět pouze pro svou potřebu. Výroba mu prý nedělala problémy a výsledný produkt byl podle něj velmi kvalitní.  Protože uživatelů z řad jeho známých bylo mnoho, zanedlouho drogu vyráběl ve velkém. Pořídil si zařízení, potřebné chemikálie, v zahraničí nakoupil léky a mohlo se začít. Drogu nejprve vařil v okolních lesích a to ze strachu z prozrazení. Poté ji začal vařit ve svém domě. Uherskohradišťští kriminalisté na základě získaných informací a poznatků provedli v tomto domě domovní prohlídku a to v polovině října. Muž byl vyrušen zrovna ve chvíli, kdy vařil pervitin. Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili kompletní výbavu k výrobě drogy včetně několika rostlin marihuany. Muž se u výslechu ke všemu přiznal. Za posledních osm let vyrobil téměř půl kilogramu této drogy. Rozsah výroby je nadále předmětem dalšího šetření.

Muž drogu vyráběl i přesto, že byl v minulosti za stejnou trestnou činnost již odsouzen. Je jisté, že drogu už neuvaří a ani nesklidí žádnou zahrádku s marihuanou. Podle zákona mu totiž hrozí až desetileté vězení. Nyní je stíhán na svobodě.

14. listopadu2016, por. Bc. Milena Šabatová                           

vytisknout  e-mailem