Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Nedal přednost motocyklistovi na hlavní komunikaci

KROMĚŘÍŽSKO: Zraněného motorkáře převezli záchranáři do nemocnice v Kroměříži. 

Dnes dopoledne krátce před desátou hodinou došlo v Kvasicích na čtyřramenné křižovatce ulic Dolní, Kroměřížská, A. Dohnala a Horní k dopravní nehodě, při které se po střetu s automobilem zranil sedmašedesátiletý motorkář.

Pětapadesátiletý řidič vozidla značky Škoda Felicia jel vedlejší ulicí A. Dohnala. V křižovatce pak hodlal odbočit vpravo na hlavní komunikaci. Nedal při tom ale přednost v jízdě řidiči malého motocyklu značky TGB, který jel zleva po hlavní silnici a křižovatkou hodlal projet v přímém směru. Došlo tak ke střetu, po kterém motorkář vyjel mimo cestu, kde narazil do jedné z budov a následně spadl na zem. Řidič škodovky po nehodě sice zastavil, ale poté do vozidla nasedl a přejel do vedlejší ulice, kde auto odstavil.

O několik minut později se pěšky na místo vrátil. Dopravní policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol. Nadýchal 2,64 promile. Tvrdil, že alkohol popíjel až po nehodě. Hlídka ho proto vyzvala, aby se podrobil lékařskému vyšetření, které je spojeno s odběrem krve, což učinil.

Řidič motocyklu utrpěl při nehodě zranění, se kterým ho přivolaní záchranáři převezli do nemocnice v Kroměříži. Jeho dechová zkouška byla negativní.

25. dubna 2020, por. Mgr. Simona Kyšnerová

nehodanehoda

vytisknout  e-mailem