Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Nebyla to loupež

ZLÍNSKO: Muž je obviněný ze zatajení věci. 

Komisař z oddělení zlínské kriminální policie obvinil sedmadvacetiletého muže z Brna žijícího momentálně ve Zlíně z trestných činů zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení hrozí šestkrát soudně trestanému muži další trest odnětí svobody, tentokrát až na dva roky. Vyhnul se tak mnohem přísnějšímu trestu, který mu původně hrozil za možné spáchání zvlášť závažného zločinu loupež.

Na počátku celého případu bylo mírně zmatené oznámení osmadvacetiletého muže z obce poblíž Zlína, který koncem srpna navštívil noční podnik v centru Zlína, kde se opil a přišel o peněženku s penězi a platebními kartami. Nebyl schopen upřesnit, kolik měl v peněžence peněz, ani sdělit, co konkrétně jejímu odcizení předcházelo. Vzhledem k tomu, že byl muž lehce zraněný, zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupež.

Policejní prověřování a důkladné výslechy všech svědků však prokázaly, že k tomuto závažnému zločinu nedošlo. Okradený muž, který trpí psychickou nemocí, se po konzumaci alkoholu v baru přestal ovládat, byl vulgární a měl nevhodné poznámky směrem k obsluze. Proto ho přítel servírky, sedmadvacetiletý muž z Brna, vyvedl ven, kde zřejmě vlivem opilosti upadl na zem a zranil se. Když se přítel servírky vracel zpět, uviděl ležet mezi dveřmi baru na zemi peněženku, kterou si nechal. Eura, která v ní byla, šel ihned rozměnit do blízké směnárny a přišel si na téměř třicet tisíc korun, které použil pro vlastní potřebu.

4. ledna 2018, nprap. Monika Kozumplíková

Upozornění!

Pokud naleznete věc, zejména větší hodnoty, která Vám nepatří, je Vaší povinností tento předmět vrátit. Může se jednat také o doklady, platební karty nebo peníze. Neznáte-li majitele, pak ho můžeme odevzdat na příslušném úřadu či na policejní stanici.

vytisknout  e-mailem