Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nebuďte důvěřiví k cizím lidem

KLADENSKO - Seniorka okradena za bílého dne. 

Ve čtvrtek 12. července 2018 přijali slánští policisté oznámení od čtyřiasedmdesátileté ženy ze Slaného, že byla téhož dne po druhé hodině odpolední okradena. Ve Slaném v ulici Wilsonova k ní přistoupil jí neznámý muž, který ji oslovil jménem, políbil na tvář. Poté seniorku požádal o finanční půjčku. Žena byla v šoku, vyndala peněženku a sdělila muži, že má poslední peníze. V tom okamžiku jí zloděj sáhl do otevřené peněženky, ze které jí sebral sedm set korun. Než se důchodkyně vzpamatovala, muž utekl směrem do Šultysovy ulice.

K popisu můžeme sdělit, že se jednalo o muže světlé pleti, asi 170 cm vysokého, štíhlé postavy, který měl středně dlouhé vlasy.

Skutek je šetřen jako krádež a pachatelce hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Policie ČR opětovně varuje nejen seniory, aby nedůvěřovali cizím lidem, kteří je osloví na ulici a požádají je například o výše uvedenou půjčku.

Zloději se pod různými legendami snaží, aby oslovení občané vyndali peněženku a následně důvěřivce okradou.

Upozorňujeme proto, aby, když už se rozhodnout vyhovět něčí prosbě, v žádném případě nenechali žadatele sahat do své tašky, či dokonce do peněženky!

Dále žádáme případné svědky, kteří si všimli muže, který odpovídá výše uvedenému popisu, aby se přihlásili na Obvodní oddělení Slaný a vyšetřovateli případu pomohli zjistit jeho totožnost. Indicie k jeho osobě je možné sdělit osobně na policejním oddělení, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 811. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
13. července 2018

vytisknout  e-mailem