Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nebezpečný telefonista dopaden

TRUTNOVSKO - Za šíření poplašné zprávy hrozí muži až pět let vězení. 

Aktualizace:
Včera kriminalisté k rukám státního zástupce zaslali návrh na vzetí obviněného do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově toto dnes (9. 2. 2016) potvrdil a rozhodl o tom, že muž  bude stíhán vazebně.

nprap. Pižlová Šárka, DiS.
9. 2. 2016, 14:00
________________________________________________________________
 

„Na nádraží Českých drah v Trutnově je v odpadkovém koši bomba, vybuchne za dvacet minut,“ oznámil anonym (audio) v neděli 7. února krátce před sedmou hodinou ranní na linku 158. Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky a další složky integrovaného záchranného systému, které celý prostor uzavřely. Z budovy, ve které se naštěstí nenacházeli žádní cestující, evakuovali pět zaměstnanců.  Následně se na místo dostavil psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Mezitím se anonym znovu ozval na linku 158. Rychlým zásahem policistů byl ale následně zadržen nedaleko Krakonošova náměstí. Jednalo se o místního pětapadesátiletého bezdomovce, který u sebe neměl žádnou výbušninu. A nebyla ani na vlakovém nádraží, které policisté důkladně prohledali. Muž, který se k telefonátům přiznal, je podezřelý ze spáchání  přečinu šíření poplašné zprávy, za což mu v případě prokázání viny hrozí až 5 let vězení. Policisté totiž zjistili, že již byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen. Navíc byl umístěn do  policejní cely a v nejbližší době budou kriminalisté podávat podnět na jeho vzetí do vazby.

To ale nebylo jediné výhružné oznámení, které trutnovští policisté během víkendu prověřovali. V sobotu 6. února krátce před jednadvacátou hodinou oznámil na linku 112 anonym, že je v Národním domě uložená bomba. I v tomto případě okamžitě na místo vyjeli policisté, městští strážníci a další složky integrovaného záchranného systému. Z budovy, ve které probíhal ples, evakuovali asi 150 návštěvníků a dále obyvatele z dalších tří přilehlých bytových domů. Budovu následně prohlédl přivolaný psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Vzhledem k tomu, že žádnou bombu nenašli, mohli se všichni po téměř dvou hodinách vrátit zpět.

Kriminalisté nadále prověřují všechny skutečnosti, které by se mohly obou případů týkat a případně je i spojovat. Přesto, že se pokaždé jednalo o mužský hlas, s největší pravděpodobností má sobotní výhružný anonymní telefonát na svědomí jiný pachatel, po kterém policisté intenzivně pátrají.

por. Hana Klečalová DiS.
7. února 2016 v 14:26

vytisknout  e-mailem