Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nebezpečná rychlost a alkohol za volantem

JIČÍNSKO/TRUTNOVSKO – Dálniční kontroly odhalily výrazné porušení dopravních předpisů. 

Policisté z dálničních oddělení Hořice a Střítež přistihli v uplynulých dnech několik řidičů, kteří výrazně porušili dopravní předpisy.

Policisté z dálničního oddělení Střítež zastavili dva cizince, kteří se dopustili vážného porušení. Prvním z nich byl třiatřicetiletý řidič vozu Fiat Tipo, který na úseku s maximální dovolenou rychlostí 80 km/h jel rychlostí 130 km/h. Vzhledem k tomu, že byl řidič občanem cizího státu, byla mu uložena kauce ve výši 10.000,-Kč, kterou na místě bezhotovostně zaplatil. Na místě mu byl řidičský průkazdopravní kontrola zadržen.

Druhým přistiženým byl 52letý řidič vozu VW Transporter. Tentokrát se nejednalo o vysokou rychlost, ale o požití alkoholu. Řidič byl vyzván k provedení dechové zkoušky, kterou bylo zjištěno, že muž nadýchal 0,83 promile alkoholu. Opět se jednalo o cizince, kterému byl řidičský průkaz zadržen. I on musel zaplatit kauci, tentokrát ve výši 15 tisíc korun.dopravní kontrola

Dálniční oddělení Hořice odhalilo další dva případy řízení pod vlivem alkoholu. Osmačtyřicetiletý řidič vozidla Mitsubishi přišel o řidičský průkaz, jelikož měl při dechové zkoušce výsledek 1,34 promile alkoholu v dechu.

Poslední hříšnicí byla padesátiletá řidička vozu Škoda Fabia, která nadýchala 1,95 promile alkoholu. Ani u ní tomu nebylo jinak, policisté jí řidičský průkaz na místě zadrželi a byla jí zakázána další jízda.

Všechny přestupky byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání.dragerdrager

Tyto případy opět ukazují, jak důležité je dodržovat pravidla silničního provozu. Rychlá jízda a řízení pod vlivem alkoholu patří mezi hlavní příčiny dopravních nehod, které často končí vážnými zraněními nebo úmrtím.

Alkohol výrazně snižuje schopnost řidiče reagovat na nečekané situace, zhoršuje jeho úsudek a zpomaluje reakce. Každý řidič by si měl uvědomit, že usednutí za volant pod vlivem alkoholu může mít tragické následky. Prevence těchto situací spočívá nejen v důsledné policejní kontrole, ale i ve vzdělávání veřejnosti o rizicích spojených s porušováním dopravních předpisů.

Dodržování pravidel silničního provozu je tedy klíčové pro zajištění bezpečnosti na našich silnicích. Každý řidič by měl brát tato pravidla vážně a uvědomovat si, že jejich porušování může ohrozit životy nejen jeho samotného, ale i ostatních lidí na silnici.

por. Bc. Martina Jandová
10.7. 2024

vytisknout  e-mailem