Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nebezpečná honička napříč několika okresy

BEROUNSKO/PŘÍBRAMSKO – Policisté pronásledovali řidiče, který se řítil až 180 kilometrovou rychlostí. 

Zběsilou honičku zažilo dnes v dopoledních hodinách několik řidičů a chodců z Berounska a Příbramska. 

Ve středu 10. ledna, krátce po desáté hodině dopolední, chtěli berounští policisté z oddělení hlídkové služby zastavit ke kontrole posádku osobního vozidla BMW. Jakmile se ale na policejním autě rozsvítili majáky s výzvou k zastavení, řidič na toto nereagoval, šlápl řádně na plyn a začal ujíždět.

Pronásledování začalo v Berouně a pokračovalo na Příbramsko přes Králův Dvůr, Zdice, Libomyšl, Lochovice, Rejkovice, Jince a Čenkov, přičemž tímto úsekem ujížděl rychlostí až 180 km/hod. Do pronásledování se zapojilo několik policejních hlídek z územních odborů Beroun a Příbram. Poté, co jedna hlídka příbramských policistů z oddělení hlídkové služby dostala informaci o směru jízdy ujíždějícího „bavoráku“, zastavili mezi obcemi Čenkov a Hluboš nákladní vozidlo, jehož řidiče vyzvali k umístění vozu na silnici jako zátaras vůči ujíždějícímu BMW.

Policisté následně na to připravili zastavovací pás, přes který pronásledovaná posádka projela. Vlivem defektu na pneumatikách pak řidič vozidlo odstavil v obci Hluboš u lesa, kam se dal se spolujezdcem na útěk. 

Hlídka spolujezdce ihned doběhla a omezila jej na osobní svobodě, avšak řidič byl na útěku. Pátrací akce po podezřelém se zúčastnili policisté, psovod se služebním psem i vrtulník, přičemž se ho hlídce podařilo najít během chvíle v rozpadlém objektu. Tam byl za použití donucovacích prostředků zadržen. Nakonec byli oba muži předáni do rukou kriminalistů. Řidič automobilu byl vyzván k podrobení se orientačnímu testu na návykové látky, kdy výsledek byl pozitivní na látky amfetamin/metamfetamin. Kromě toho řídil se zákazem řízení platným od prosince 2022 do posledního měsíce letošního roku.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecné ohrožení v jednočinném souběhu s přečinem maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, přičemž v následujících hodinách bude z těchto trestných činů obviněn, jelikož svou nebezpečnou jízdou ohrozil desítky účastníků silničního provozu. 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
11. ledna 2024

vytisknout  e-mailem