Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nebezpečí kyberšikany

JIČÍNSKO - Beseda se žáky Základní školy ve Staré Pace 

Další beseda o možných nástrahách virtuální komunikace proběhla ve čtvrtek 2. února na Základní škole ve Staré Pace
.
Vzhledem k tomu, že se věk uživatelů sociálních sítí neustále snižuje, sešel se pracovník Preventivně informační skupiny Jičín nejdříve s dětmi ze čtvrté a páté třídy. Společně si rozebrali rozdíly mezi šikanou a kyberšikanou. Následně se soustředili hlavně na pravidla bezpečné komunikace s neznámým člověkem. Preventista posluchačům vysvětlil i nejčastěji používané způsoby ovlivňování, které útočníci používají pro zmanipulování své oběti.
Po velké přestávce proběhla obdobná přednáška pro jejich starší spolužáky ze šesté a sedmé třídy. Účastníci v první části se zájmem sledovali preventivní filmovou projekci, která vznikla při realizaci projektu „Seznam se bezpečně“. Zaujali je jednotlivé rekonstrukce skutečných příběhů a komentáře s radami, které zazněly z úst kriminalistů, přizvaných odborníků a průvodce pořadu. Své pocity zde vyjádřily i samotné oběti kyberšikany. Ve druhé části jim preventista vysvětloval základní zásady bezpečné komunikace ve virtuálním prostředí.
V závěru posluchači slyšeli nejen rady, jak se proti kyberšikaně účinně bránit, ale dozvěděli se i kontakty, kde se k celé problematice mohou dozvědět další podrobnosti.  
 
Více informací na: www.seznamsebezpecne.cz
                                 www.e-bezpeci.cz

Partneři: http://www.kr-kralovehradecky.cz/

por. Bc. Petr Janda
03. 02. 2012

vytisknout  e-mailem