Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Návštěva ZŠ a MŠ v Čečelicích

Zhruba čtyřicet dětí si s nadšením vyzkoušely policejní výstroj  

      Dnešního dne navštívili policisté  Územního odboru PČR Mělník z preventivně informační skupiny, společně s policisty z obvodního oddělení v Kostelci nad Labem, základní a mateřskou školu v Čečelicích.
     Na policisty zde čekalo zhruba čtyřicet dětí a to od těch nejmenších až po žáky pátých tříd. Dětem v krátkosti vysvětlili, čeho se mají vyvarovat při hraní si s kamarády, jak se mají chovat při jízdě na jízdním kole, na procházkách, při přecházení přes silnice a osvěžily si i základní pravidla silničního provozu. Dále děti upozornili na možná nebezpečí kontaktu s cizími osobami.
     Po krátké besedě měly děti možnost si na školní zahradě prohlédnout služební vozidlo a další výstroj i výzbroj přítomných policistů, čehož všichni s nadšením využily.   Prezentace se mezi dětmi setkala s velkým zájmem a policisté se měli co otáčet, aby uspokojili všechny zájemce o zkoušku policejní výbavy a výzbroje.
 Na závěr návštěvy měly děti možnost položit policistům otázky týkající se jejich práce, čehož ty zvídavější z nich využily a pokládaly všetečné otázky, které nebraly konce. Na oplátku od policistů obdržely omalovánky, pastelky a další věci a slíbili dětem, že svou návštěvu zopakují.
 

vytisknout  e-mailem