Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Návštěva „zlaté školy“

PRAHA VENKOV-JIH – Policista z oddělení tisku a prevence ve středu letošního 23. září navštívil žáky I. stupně ZŠ Zlatníky - Hodkovice. 

K  setkání došlo v budově místní základní školy v dopoledních hodinách. V úvodu, po krátkém a vzájemném představení, policista všechny zúčastněné děti seznámil se základními pravidly bezpečného chování v silničním provozu, zejména jak se mají chovat na přechodu pro chodce, při jízdě na jízdním kole, jak je vhodné využívat reflexní prvky při snížené viditelnosti a důležitosti poutání a využívání zádržných systémů při jízdě v motorovém vozidle. Rovněž jim byly připomenuty i pravidla, jak se mají chovat při setkání s neznámými lidmi, a jak sami mohou předcházet nebezpečným situacím, pokud se pohybují bez doprovodu a dohledu dospělých. ilustrace
V další části povídání se pak školáci seznámili s preventivním projektem „Markétina dopravní výchova“, do kterého se škola v tomto školním roce také zapojí. Vedení školy a pedagogům byla předána informace o možnosti využívání on-line materiálů k dopravní výchově ze zmiňovaného preventivního projektu, ale i z projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne“, které realizuje Policie České republiky, a jak se do nich mohou se žáky zapojit.
Na závěr setkání si ti nejmenší převzali drobnou pozornost v podobě omalovánek, čímž byli odměněni za jejich velkou snahu při odpovědích a pozorné naslouchání. Jejich starší spolužáci získali pracovní sešit, se kterým budou po celý školní rok pracovat. Všichni tak budou mít příjemnou vzpomínku na své dopolední setkání s policistou, které proběhlo v poklidné, veselé a ničím nerušené atmosféře.

por. Bc. Zdeněk Chalupa
komisař oddělení tisku a prevence
PČR Praha venkov-JIH
25. září 2020

Odkazy do noveho okna

ZŠ Zlatníky - Hodkovice

ZŠ Zlatníky - Hodkovice 

Detailní náhled

ZŠ Zlatníky - Hodkovice

ZŠ Zlatníky - Hodkovice 

Detailní náhled

ZŠ Zlatníky - Hodkovice

ZŠ Zlatníky - Hodkovice 

Detailní náhled

ZŠ Zlatníky - Hodkovice

ZŠ Zlatníky - Hodkovice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem