Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Návštěva u vozíčkářů

Pražská jízdní policie zavítala do Trutnova 

Není tajemstvím, že policisté z oddělení služební hipologie z Prahy mají srdce na dlani a dlouhodobě spolupracují se základními i středními školami, zájmovými organizacemi a sdruženími. S obrovským nasazením a chutí se věnují takřka všem věkovým kategoriím bez ohledu na volný čas. Jejich činnost je i charitativní. O jednom takovém projektu jsme již v minulosti informovali: http://www.policie.cz/clanek/krest-charitativniho-kalendare.aspx.

Ve druhé polovině září tak policisté a policistky po předchozí dohodě navštívili Klub vozíčkářů v Trutnově. Členům klubu představili výstroj a výzbroj jízdní policie a převedli i několik dynamických ukázek z výcviku. Celým programem poutavě provázeli vedoucí oddělení služební hipologie Vladimír Šperl i jeho zástupce Petr Doubek. Diváci vedle samotných ukázek nejvíce ocenili přímý kontakt se zvířaty.

Podrobný článek o návštěvě policistů včetně fotogalerie naleznete zde: https://trutnovinky.cz/zpravy/aktuality/2017/zari/vozickari-zasli-policejni-kone-odolavali-hluku-kouri-a-necekanym-prekazkam/

Oddělení služební hipologie je jedním z útvarů Odboru služby pořádkové policie pražského krajského ředitelství. Jeho policisté a policistky plní specifické úkoly a spolupracují s dalšími útvary a složkami policie. Mezi stěžejní činnosti oddělení patří výcvik a nasazení služebních koní při ochraně veřejného pořádku, zejména při jeho hromadném narušení v rámci nejrůznějších sportovních, kulturních a společenských akcích.

Případní zájemci o službu v řadách jízdní policie se mohou hlásit na personálním oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy:
http://www.policie.cz/clanek/krajske-reditelstvi-policie-pha-informace-stante-se-jednim-z-nas.aspx
 
Prezentační video z činnosti OSH je ke shlédnutí zde:
https://www.youtube.com/watch?v=sNUwS62CTW0&list=PL7q4z0ZRpaLDymkpG8fZeFqQGlUQXaW0O&index=9

mjr. Mgr. Andrea Zoulová – 8. listopadu 2017

Odkazy do noveho okna

dsc_0137

dsc_0137 

Detailní náhled

dsc_0126

dsc_0126 

Detailní náhled

dsc_0124

dsc_0124 

Detailní náhled

dsc_0119

dsc_0119 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem