Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Návrh na obžalování obchodníků s reklamou

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech navrhli obžalovat 23 fyzických a jednu právnickou osobu ze zvlášť závažných zločinů zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a legalizace výnosů z trestné činnosti s předpokládanou škodou cca 415 milionů korun. 

Na případu s krycím názvem STONE tým Daňové Kobry pracoval několik měsíců za velmi intenzivní podpory Finančního analytického úřadu a Generálního finančního ředitelství.

Společnou prací se podařilo zadokumentovat jednotlivé podezřelé osoby spojené s řetězcem podezřelých společností a tyto informace provázat s osobami hlavních organizátorů trestné činnosti. Tu měli obvinění páchat prostřednictvím vytvoření fiktivních obchodů za neexistující reklamní služby. Hlavní organizátor měl vytvořit řetězec nejméně 21 obchodních společností se sídlem v České republice. Do trestné činnosti podle našich závěrů zapojil i další osoby, které byly úkolovány převážně k provádění hotovostních výběrů na přepážkách bank, nebo k výběrům peněz pomocí platebních karet. Další osoby zas měly vytvářet daňové doklady, ačkoliv věděly, že podnikatelská činnost vůbec neprobíhá.

K samotné realizaci případu s krycím názvem STONE přistoupili detektivové Daňové Kobry 23. května 2017 poté, co shromáždili dostatečné množství důkazů k podezřelým aktivitám všech osob. V rámci úkonů trestního řízení provedli 23 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor.

Jako výnos z trestné činnosti bylo zajištěno několik luxusních motorových vozidel (včetně veteránů), šperky, nemovitosti, peníze na účtech a v hotovosti, vše v souhrnné hodnotě nejméně 110 milionů korun.

Po necelých dvou letech od realizace tohoto případu navrhl policejní orgán NCOZ státní zástupkyni Krajského státního zastupitelství v Praze podat obžalobu na 23 fyzických osob a jednu právnickou osobu. V rámci vyšetřování kriminalisté vyslechli desítky svědků a to i cestou mezinárodní právní pomoci. Dále bylo provedeno rozsáhlé znalecké zkoumání z oborů kybernetiky a ekonomiky. Jen samotný spisový materiál čítá cca 10.000 stran.

Trestní stíhání obviněných je vedeno na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným fyzickým osobám trest odnětí svobody od pěti do deseti let.

plk. Mgr. Jaroslav Ibehej

18.4.2019

NCOZ SKPV

Odkazy do noveho okna

luxusní vůz IIx

luxusní vůz IIx 

Detailní náhled

luxusní vůz IVx

luxusní vůz IVx 

Detailní náhled

Luxusní vůz VIx

Luxusní vůz VIx 

Detailní náhled

luxusní vůz Vx

luxusní vůz Vx 

Detailní náhled

zajištěný obytný vůzx

zajištěný obytný vůzx 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem