Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Komplexní informace k činnosti policie

Ms kraj: Shrnutí za oba dva dny k opatření "NATO" 

Pondělí 17. září 2018

Moravskoslezští policisté zajišťovali o uplynulém víkendu vzhledem k proběhlé akci „Dny NATO“ mnoho činností. Jednalo se primárně o zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a zajištění bezpečnosti osob a majetku.

Dopravní policisté usměrňovali provoz, samozřejmě dle technických možností komunikací, kdy v jednu dobu mířily na jedno místo tisíce motoristů. K monitorování situace v dopravě byl nápomocen policejní vrtulník, jehož osádka poskytovala aktuální informace kolegům na zemi (ucelený pohled na prostor a informace důležité pro případné řešení nastalých komplikací). Na příjezdových komunikacích byly zaznamenány nehody, které nebyly vážnějšího charakteru, ale bylo zapotřebí mimo jiné na nezbytnou dobu směrovat přijíždějící řidiče na objízdné trasy. Nespočet řidičů využilo speciální dopravní linku, kterou obsluhoval policista a poskytoval aktuální informace k dopravní situaci. Policisté rovněž zaznamenali několik osob, které mířily na letiště k pravidelnému odletu a dostaly se do časové tísně, neboť uvízly v kolonách. Policisté na situaci samozřejmě vždy adekvátně zareagovali…

Z hlediska bezpečnosti a veřejného pořádku je možné shrnout, že policisté prověřují informace k jednomu trestnému činu krádeže na osobě, činí dále úkony vzhledem k několika případům nalezení různých věcí, včetně osobních dokladů. Prověřují rovněž okolnosti přečinu zatajení věci, kdy byl ztracen mobilní telefon v hodnotě několika tisíc korun.

Po řádném zadokumentování přestupku proti občanskému soužití, o kterém jsme informovali v sobotu, bude věc oznámena správnímu orgánu. Pro připomenutí, jednalo se o muže, který se měl snažit překonat umístěné zábrany a snažit se vstoupit do míst, která nejsou určena pro diváky. Policisté muže vzhledem k podnapilosti převezli na protialkoholní záchytnou stanici.

K činnosti policistů lze obecně dodat, že v areálu a okolí se pohybovali uniformovaní policisté, rovněž tak policisté v civilu. Mezi jejich úkoly patřil dohled nad veřejným pořádkem, reakce na protiprávní jednání (viz jednotlivé skutky popsané výše), rovněž tak realizace pyrotechnických prohlídek, asistence u vchodů do areálu a mnoho dalších činností.

Určitě je zapotřebí zmínit, že policisté poskytovali po celou dobu konání akce servis pro ztracené děti a jejich rodiče. Ve stanu, který byl zřízen speciálně pro tyto účely, se policisté starali v sobotu o 9 ztracených dětí, v neděli pak o 10 dětí, které v pořádku předali rodičům.

Z hlediska počtu návštěvníků disponujeme informací, že v sobotu mělo být cca 95 000 diváků, v neděli cca 125 000 diváků.

Policisté kromě standardního zajištění dopravní obslužnosti a bezpečnosti přiblížili svou práci veřejnosti také formou dynamických a statických ukázek. Atraktivní byly dynamické ukázky zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje společně s kolegy ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje – tématem bylo osvobození rukojmích v autobuse, který unesli ozbrojení pachatelé. Neméně zajímavé ochutnávky ze své činnosti předvedli divákům rovněž policejní psovodi našeho krajského ředitelství ve spolupráci s kolegy ze Slovenska a Německa (ukázka s názvem Likvidace nebezpečných pachatelů za pomoci služebních psů). U statiky měli návštěvníci možnost prohlédnout si policejní techniku, výstroj a výzbroj, pro děti byly připraveny různé kvízy a úkoly, dospělí měli možnost se policistů na cokoliv dotázat, včetně možnosti informovat se na mnohé preventivní aktivity a projekty, které naše krajské ředitelství realizuje.

Součástí nedělního slavnostního zahájení bylo rovněž předání daru Moravskoslezského kraje. Policisté na severu Moravy disponují novou technikou, která je pořizována z uvedeného daru. Více informací v tiskové zprávě: http://www.policie.cz/clanek/moravskoslezsti-policiste-disponuji-novou-technikou.aspx

Další informace z akce lze dohledat na sociálních sítích Policie ČR…

por. Mgr. Soňa Štětínská

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje

oddělení tisku a prevence, 17. září 2018

-----------------------------------------------------------------------------------------

Neděle 16. září 2018

16:40 hodin

Návštěvníci opouštějí areál, odjíždějí vozidly nebo volí alternativní možnosti dopravy. Nyní nejsou zaznamenány jakékoliv problémy v dopravě, kolony se netvoří, provoz je v podstatě plynulý na všech odjezdových komunikacích  - s ohledem na množství účastníků silničního provozu je zapotřebí zvýšené opatrnosti.

13:45 hodin

V této chvíli je provoz bez závažnějších komplikací. Je zaznamenána jen kolona v délce asi půl kilometru ve směru od Ostravy, směry od Příboru a dálnice D1 jsou průjezdné. Komunikace jsou sjízdné s opatrností vzhledem k provozu.

12:00 hodin

K provozu na příjezdových komunikacích je v této chvíli možné sdělit, že se vytvořily několikakilometrové kolony - od Ostravy 5 kilometrů, od Příboru 2 kilometry a od dálnice D1 je kolona v délce až 6 kilometrů. S ohledem na možnosti komunikací žádáme řidiče, aby byli ohleduplní a dbali pokynů policistů.

9:50 hodin

Aktuálně, nehoda: Policisté usměrňují  provoz na silnici I/58 - ve směru od Mošnova na Ostravu došlo k dopravní nehodě. Provoz je řízen kyvadlově, dbejte zvýšené opatrnosti.

V provozu je i dnes speciální linka Policie ČR k dopravě: 596 110 927 (rovněž v anglickém jazyce). Vzhledem k množství vozidel v jednu chvíli, která míři do jednoho místa, se již vytvořily  kolony, nejdelší je od dálnice D1 (v délce až 8 kilometrů). Policisté usměrňují dopravu dle technických možností komunikací a nájezdů na centrální parkoviště. Dbejte pokynů policistů a dopravního značení.

por. Mgr. Soňa Štětínská

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje

oddělení tisku a prevence, 16. září 2018

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Sobota 15. září 2018

19:00 hodin

Návštěvníci, kterých dnes bylo dle nám sdělených informací 95 000, opustili areál. I nadále je potřeba opatrnosti řidičů odjíždějících vozidel.

Policisté nezaznamenali žádnou mimořádnou událost. Činí úkony vzhledem k sedmi případům nalezení různých věcí, včetně osobních dokladů. Dále, prověřují okolnosti přečinu zatajení věci, kdy byl ztracen mobilní telefon v hodnotě několika tisíc korun.

Policisté šetří rovněž okolnosti přestupku proti občanskému soužití. Jednalo se o muže, který se měl snažit překonat umístěné zábrany a snažit se vstoupit do míst, která nejsou určena pro diváky. Policisté muže vzhledem k podnapilosti převezli na protialkoholní záchytnou stanici.

V průběhu dne zaznamenali policisté celkově 9 ztracených dětí, které v pořádku předali rodičům.

16:05 hodin

Aktuálně je provoz bez komplikací. Na příjezdových komunikacích jsou zaparkovaná vozidla, je zapotřebí dbát zvýšené opatrnosti při průjezdu těmito místy.

První návštěvníci začínají odjíždět automobily či odcházet směrem k místům nástupu na alternativní dopravu (autobusy...). Vzhledem k počtu odjíždějících vozidel se mohou tvořit v určitých místech (výjezdy z vedlejších komunikací a podobně) kolony. Řidiči i chodci, dbejte zvýšené opatrnosti a pokynů policistů, kteří budou dle potřeby usměrňovat dopravu.

14:30 hodin

Příjezdové komunikace jsou v této chvíli sjízdné bez větších komplikací, kolony se netvoří, dbejte však při jízdě zvýšené opatrnosti.  Centrální parkoviště je v podstatě naplněno, budou volena další místa k parkování pro případně přijíždějící řidiče.

11:00 hodin

Kolona vozidel ve směru od Ostravy je stále v délce 4 kilometrů, od Mošnova v délce 3 kilometrů a prodloužila se kolona ve směru od dálnice D1 na 5 kilometrů. Centrální parkoviště je stále průběžně zaplňováno, nyní zhruba z poloviny.

Policisté usměrňují dopravu, prosím, respektujte jejich pokynů. Situaci ze vzduchu monitoruje průběžně policejní vrtulník.

Pro vstup do areálu a následný pohyb v něm platí bezpečnostní pravidla, prosím sledujte informace organizátorů.

Policisté jsou připraveni zajišťovat činnost vzhledem ke ztraceným dětem - k dispozici jsou ve speciálním stanu situovaném v prostoru komentátorského stanoviště (je u něj bílá vlajka se znakem Policie ČR a nápisem POLICIE ĆESKÉ REPUBLIKY). V případě, že se ztratí dítě, nebo nastane obdobná situace, neváhejte kontaktovat policisty přítomné v areálu.

9:20 hodin:

Provoz na příjezdových komunikacích k Letišti Leoše Janáčka Ostrava od rána houstne. V této chvíli je kolona vozidel v délce 4 kilometry ve směru od Ostravy, ve směru od Příbora v délce 3 kilometry a stejně tak ve směru od dálnice D1. Centrální parkoviště je průběžně obsazována.

V provozu je speciální linka Policie ČR k dopravě: 596 110 927 (rovněž v anglickém jazyce).

Prosíme řidiče a další účastníky silničního provozu, aby respektovali pokyny policistů a organizátorů, dodržovali pravidla silničního provozu a řídili se dopravním značením.

Sledujte také sociální sítě Policie České republiky...

por. Mgr. Soňa Štětínská

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje

oddělení tisku a prevence, 15. září 2018

Odkazy do noveho okna

Brány 1

Brány 1 

Detailní náhled

Brány 2

Brány 2 

Detailní náhled

Brány 3

Brány 3 

Detailní náhled

Doprava 1

Doprava 1 

Detailní náhled

Doprava 2

Doprava 2 

Detailní náhled

Doprava 3

Doprava 3 

Detailní náhled

Doprava 4

Doprava 4 

Detailní náhled

Psovodi 1

Psovodi 1 

Detailní náhled

Psovodi 2

Psovodi 2 

Detailní náhled

Psovodi 3

Psovodi 3 

Detailní náhled

Psovodi 4

Psovodi 4 

Detailní náhled

Psovodi 5

Psovodi 5 

Detailní náhled

Vrtulník PČR

Vrtulník PČR 

Detailní náhled

IMG_2913

IMG_2913 

Detailní náhled

IMG_2949

IMG_2949 

Detailní náhled

IMG_2963

IMG_2963 

Detailní náhled

IMG_2967

IMG_2967 

Detailní náhled

IMG_2971

IMG_2971 

Detailní náhled

IMG_2993

IMG_2993 

Detailní náhled

IMG_2994

IMG_2994 

Detailní náhled

IMG_3004

IMG_3004 

Detailní náhled

IMG_3006

IMG_3006 

Detailní náhled

IMG_3132

IMG_3132 

Detailní náhled

IMG_3143

IMG_3143 

Detailní náhled

IMG_3151

IMG_3151 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem