Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Násilný trestný čin

Jižní Čechy - Jihočeští kriminalisté vyšetřují vraždu kojence. (Hlasová schránka 974 221 116) 

Řadou nejasností bylo opředeno náhlé úmrtí kojence, ke kterému došlo na přelomu letošního roku v jedné obci na Strakonicku.
 
Záchranáři na konci roku oznámili na operační středisko strakonického územního odboru Policie ČR, že byli přivoláni do místa bydliště rodičů miminka, které je v bezvědomí a má mu vytékat z úst krev.  Přes veškeré úsilí a snahu záchranné služby se dítě nepodařilo zachránit a lékař už jen konstatoval smrt kojence. Na místo byla vyslána výjezdová skupina Služby kriminální policie a vyšetřování, kde policisté provedli ohledání místa činu a komisař nařídil provedení soudní pitvy kojence. Výsledky pitvy potvrdily podezření policistů a to, že kojenec zemřel na následky fyzického napadení.
 
V souvislosti s uvedeným násilným trestným činem jihočeští kriminalisté zadrželi podezřelého pětadvacetiletého muže ze Strakonicka, kterého umístili do policejní cely a zahájili jeho trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy. Zároveň podali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Co vedlo muže ke spáchání tak nelidského činu, ukáže až další vyšetřování.

komisař Jana Hlavínová, pisjc@mvcr.cz

 

vytisknout  e-mailem