Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Násilný čin v Příbrami

KRAJ – Od noci z pondělí na úterý středočeští policisté prověřují okolnosti smrti jednadvacetiletého muže. 

Okolnosti celé události vyšetřují středočeští kriminalisté z krajského ředitelství policie. Podle výsledků provedených úkonů a vyhodnocení zjištěných skutečností k úmrtí mladého muže mělo dojít při vzájemné potyčce mezi dvěma muži ve věku 21 a 27 let, kteří se vzájemně znali. Po úderu rukou jednadvacetiletý muž  upadl a bezprostředně na místě zemřel. Samotné úmrtí mladíka je z největší pravděpodobnosti následkem úderu rukou nebo pádu po tomto úderu, nikoliv ukopání, jak se někde uvádí. V rámci prověřování nebylo potvrzeno, že by při incidentu došlo k použití zbraně. K objasnění příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. Sedmadvacetiletý muž se přišel po činu přihlásit sám.
Na základě vyhodnocení výsledků z provedených úkonů v trestním řízení policisté zahájili trestní stíhání zadrženého sedmadvacetiletého muže pro přečin výtržnictví a zločin ublížení na zdraví s následkem smrti, za což mu v případě prokázání viny a následném odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě, neboť nebyly shledány zákonné důvody vazby.
S ohledem na skutečnost, že uvedený případ je ve fázi probíhajícího trestního řízení, nelze v tuto chvíli uvolnit další bližší informace.


por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí PČR
3. května 2018

vytisknout  e-mailem