Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Násilný čin v Černolicích

KRAJ - Od úterního večera středočeští kriminalisté prověřují okolnosti smrti šedesátiletého muže, ke které došlo v objektu chaty v obci Černolice na Praze - západ. 

Uvedený případ kriminalisté od prvopočátku prověřovali jako podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, kdy v souvislosti s touto tragickou událostí byl na místě policisty zadržen šestapadesátiletý muž. K objasnění okolností a příčiny smrti byla nařízena soudní pitva.
Na základě vyhodnocení výsledků z provedených úkonů v trestním řízení policejní vyšetřovatel zahájil ve středu trestní stíhání zadrženého muže pro zvlášť závažný zločin vražda. Cestou krajského státního zastupitelství byl podán návrh na vzetí obviněného do vazby k příslušnému soudu, který by měl následně rozhodnout, zda bude proti obviněnému vedeno trestní stíhání vazebně.
V případě prokázání viny a následném odsouzení obviněnému hrozí trest odnětí svobody v rozmezí 15 až 20 let nebo výjimečný trest.
S ohledem na skutečnost, že vyšetřování je na samém počátku, nelze zatím v této fázi probíhajícího trestního řízení k případu uvolnit další bližší informace.


por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí PČR
19. ledna 2018

vytisknout  e-mailem