Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Našel cizí peněženku s hotovostí

MOST - Prý ji odložil na nějaké auto na parkovišti; Kradl oděvy i alkohol; Lapka vybral chatu rybáře. 

O peněženku s penězi přišla jedna mladá žena z Krušných hor. Ta přijela na návštěvu do Mostu, kde u panelového domu ztratila svoji peněženku s finanční hotovostí a platebními kartami. Žena utrpěla škodu ve výši 15 000 korun. Jak zjistili policisté obvodního oddělení Most Zahradní, peněženku měl před domem nalézt 40letý muž z Mostu. Místo aby ji odevzdal, tak prý ani nezjišťoval, co je v portmonce, ale cestou ji na nějakém parkovišti položil na zaparkované auto. Policisté přesto Mostečanovi sdělili podezření ze spáchání přečinu zatajení nálezu a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Dvoje rifle si schoval pod bundu, musel je vrátit
Na ostražitou ochranku narazil 30letý muž z Mostu. Ten byl v mosteckém obchodním domě, ve kterém zavítal do jedné z prodejen s oděvy. Ze zboží si vybral dvoje rifle, které si ukryl pod bundu a poté zamířil k východu z prodejny. Pracovníci prodejny ho na místě zadrželi a lup mu odebrali. Podnikavec byl předán policii. Ta muži s ohledem na kriminální minulost sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Lup v hodnotě 1 100 korun byl zajištěn a vrácen zpět do prodeje.

Ukradl i 4 flašky s becherovkou a 10 masoxů
Na policii nebyl Mostečan poprvé. V jedné prodejně v lednu v Mostě ukradl dvě lahve becherovky. Na místo se vrátil ve stejný den znovu o něco později a do ponožky a pod bundu si schoval dvě lahve stejné značky. Tentokrát ho pracovníci prodejny zadrželi a přivolali policii. O dva dny později v mosteckém supermarketu měl odcizit 10 balení masoxu, které si dal do kapsy bundy. Prošel pokladnou bez zaplacení. Na místě byl zadržen. I za tyto krádeže si od policistů odnesl záznamy o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže. 

Z rekonstruovaného domu zloděj odcizil nářadí
Dvě vloupání šetří mostečtí a obrničtí policisté. V Mostě se zatím neznámý pachatel vloupal tento týden zřejmě v nočních hodinách do šatny rekonstruovaného bytového domu a poté uvnitř odcizil odložené elektrické nářadí. Poškozené firmě tím lapka zanechal škodu ve výši 20 000 korun.

Lapka ukradl v chatě rybářské náčiní

V obci Bělušice se neznámý zloděj v přesně nezjištěnou dobu v letošním roce vloupal do chatky u rybníka a odnesl si různé rybářské nářadí. Rybáři z Lounska zmizely pruty, navijáky a další rybářské příslušenství, vše v hodnotě 12 tisíc korun. Další škodu ve výši 3 000 korun poberta zanechal při násilném vloupání do objektu.

nprap. Ludmila Světláková
Most 9. února 2018

vytisknout  e-mailem