Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nářadí za tři sta tisíc odcizil neznámý pachatel

KOLÍNSKO – Nevšimli jste si někoho podezřelého? Osoby nebo vozidla? 

Kolínští policisté přijali v pondělí 25. října ráno oznámení o odcizeném nářadí z pracovní haly se sídlem v Ovčárecké ulici v Kolíně. Škoda na odcizení byla vyčíslena na téměř 290 tisíc korun.

Podle dosavadního šetření zatím neznámý pachatel překonal visací zámek u vstupních dveří do haly, čímž si sjednal přístup dovnitř a odtud postupně odnesl 2 kompresory, pilu, 3 vrtačky, 8 různých brusek, 10 svářeček, 10 prodlužovacích kabelů a další druhy pracovního náčiní. Je velice pravděpodobné, že zloděj přijel autem, do kterého odcizené věci přeložil.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Aby se podařilo pachatele zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od občanů, kteří mohli spatřit ve výše inkriminované době a na uvedeném místě podezřelou osobu nebo vozidlo. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na jakémkoliv obvodní oddělení policie, nebo mohou kontaktovat policisty z obvodního oddělení Kolín na telefonním čísle 974 874 710. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
27. října 2021

vytisknout  e-mailem